Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az arany középút a meztelen...

Mi az arany középút a meztelenség terén, ha 2 éves a kisbabánk?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék egy teljesen prüd gyerkőcöt se nevelni, sem a másik végletet. Szerintem teljesen belefér, hogy amikor zuhanyzom bent lehet velem a fürdőben, vagy ha öltözködöm. A férjem meg teljesen ki van ettől és zavarban van a pici előtt. Félre ne értsetek nem arra gondolok, hogy ruha nélkül flangáljon a lakásba, de nem hiszem, hogy túl jó ha ennyire szégyenlősek lennénk előtte? Vagy úgy jobb lenne?
2010. nov. 1. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez ízlsé dolga. Nem attól lesz prűd egy gyerek,ha meztelenül mászkálnak előtte. A természetes szégyenlősség nem prűdség!

Ma még nem figyel a meztelenségedre,de majd kamaszkorában lehetnek ennek hátrányai is.

2010. nov. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Milyen hátránya származna abból, ha látja a szüleit fürdés közben? Semmilyen! Ha nem szexuális tartalmú cselekvés közben lát benneteket meztelenül, semmi baj nem lesz! Az élet része, teéjesen természetes dolog. Nem azt mondom, h mászkáljatok pucéran, de ha néha meglát, hát akkor meglát!
2010. nov. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Neeem természetesen mint írtam is nem arra gondoltam, hogy 1 szál semmiben mászkálunk előtte, de én emlékszem az anyukám nagyon szégyenlős volt előttünk midig még kombinéba is alíg láttuk és egyszer amikor áramszünet volt nálunk (talán 3 éves lehettem) nyitott ajtónál kellett zuhanyozni és a mai napig emlékszem az ő megilletődött arcára és az én meglepődöttségemre, hogy jéééé anyu ruha nélkül is létezik.

Természetesen az egészséges szégyenlősséget nem szeretném kiölni belőle, de gondoljátok, hogy azzal, hogy lát öltözködni vagy fürödni ezt azzal egyenlő?

2010. nov. 1. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Na nálunk e téren már elkezdődött a dolog. 19 hónapos a kislányunk és én mindig öltözködöm előtte, lát mesztelenül, a férjemet meg maximum boxerban látta eddig. És itt jött a hidegzuhany, amikor kitalálták hogy együtt zuhanyoznak, apa lekapta a boxert, a kislányom innetől kezdve meg oda sem akart menni apához és csak mutogatta a kukit és mondta hogy effff.../ ez azt jelenti nála hogy csúnya, nem tetszik/. Ezzel a dologgal azóta is küzdünk, benéz apa nadrágjába és mondja hogy effff...., nem tetszik neki. Nem tudom mikor fog megbékélni a kukaccal :))
2010. nov. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A legjobb az, ha egy családban nem tabu a meztelenség. Nem direkt kell meztelenkedni, de nem szabad kétségbe esni, ha meglát a gyerek meztelenül. Legalább így mire óvodába kerül nem lesz neki újdonság, hogy a fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk. Egészen addig lehet meztelenkedni, amíg ez senkit nem zavar. Nem kortól függ!
2010. nov. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 20 hónapos.Ha fürdök vagy öltözök lát, ott van velem. Apát is ugyanúgy látja. Nálunk sem volt tabu a meztelenség.Láttam apát is meztelenül, amikor pl. fürdött és nekem be kellett menni kezet mosni vagy pisilni.Ő is bejött. (a wc elvan rekesztve, de egybe van a fürdővel).Ugyanígy fogom nevelni kisfiamat is.Majd a tesót is, ha lesz.Ha lány lesz akkor is.Persze nem flangálunk meztelenül, előttünk se tették.
2010. nov. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!