Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen babakozmetikum kell...

Milyen babakozmetikum kell egy újszülöttnek? Érdemes előre megvenni ezeket (pl. márkás fürdetők, popsikrémek), vagy majd a gyerekorvos írja fel a kül. Szereket?

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:
első időkben mindenképp gyógyszertárit használj szerintem, gyerekorvos írja fel.
2009. jan. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amint meglesz a babád TAJ száma, utána a doktornéni tud felírni fürdetőkrémet meg popsikenőcsöt. Szerintem ezeket használd. Mi is bepróbálkoztunk a márkás termékekkel, de mindegyik szárította a babó bőrét, csak a gyógyszertáriak nem. Ha szeretnél otthonra mire hazamész a kórházból, kérj meg egy kisgyermekes rokont vagy barátnőt hogy írasson a gyereke nevére, te meg kiváltod.
2009. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Addig nem írnak fel amíg nincs meg a TAJ kártyája a babának? Akkor abban az időben, ha nincs kisgyerekes ismerősöm, mivel ápoljam a bőrét?
2009. jan. 6. 20:05
 4/8 anonim ***** válasza:

Szió!

Egyetértek az előttem szólókkal, gyógyszertárit használj, mivel színezék és illatanyag mentes.

A felírás pedig orvos függő. Nálunk a 4 gyerekorvos közül úgy tudom, hogy csak a miénk nem írja fel előre, a többi igen. Szerintem kérdezd meg erről a védőnődet, mert ők tudják a szokásokat.

Könnyű szülést!

Zita

2009. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem előre odaadta a védőnő az összes receptet, hogy amint megszületik a baba, írjam be a születési dátumát és már válthatom is ki. A TAJ számnál, amíg nincs meg a babáé, az én TAJ számom első számjegyét kicserélte, ha jól emlékszem 0-ra (vagy 8-asra). Párom pedig kiváltotta míg mi a kórházban voltunk. Kérdezz rá, lehet-e így nektek is. A patikában ugyanis teljesen természetesnek vették ezt.
2009. jan. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez a számváltoztatós módszer volt amíg meg nem kaptuk a kicsi taj kártyáját. Kb.2 hetes volt amikor megjött a kártya,mi pedig még a kórházban voltunk amikor kiváltották nekem a recepteket.
2009. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Fürdetőkrémet mi máig (8,5 hós) csak a gyógyszertárit használjuk, gyönyörű a bőre, soha semmi problémája nem volt.

Popsikrémnek a Sudocrem nevű terméket használom az első perctől fogva, szintén nagyon jó, Rossmannban, DM-ben is kapható, de drága. (Egyszer elfogyott a krém, kipróbáltam a Bepanthent, de kipirosodott tőle a popója, tehát ez utóbbit én nem javaslom.)

Mi ezen a két dolgon kívül mást nem használunk. Az egyéb kozmetikum (pl. olaj) csak akkor kell, ha igényli a baba bőre, mert például nagyon száraz. De ha nem igényli, én azt javaslom, ne rontsd el a babád szép bőrét a különféle babakozmetikumokkal, elég a fürdetőkrém és a popsikrém.

2009. jan. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egyetértek a hozzászólásokkal.

még annyit tennék hozzá, hogy recept nélkül is kapható gyógyszertárban a mosdókenőcs (naturlandos, ezt írta fel a doki is), és a popsikrém (OTKI)(persze valamivel drágább, mint recepttel).

babaolajnak pedig olivaolajat használj! ne félj nem lesz kaja szaga :-D, és gyönyörű lesz a bőre. én próbáltam johnsont is meg niveát is, de nem bírta a bőre, érdes foltok lettek a mellkasán.

2009. jan. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!