Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos kisbabámon piros...

9 hónapos kisbabámon piros kiütések jöttek ki a joghurttól és sajttól. Mivel kezeljem, míg eljutunk dokihoz?

Figyelt kérdés

Védőnő tanácsára ettünk tízóraira natúr joghurtot, először akkor jelentkezett a kiütés, az egész háta és hasa olyan lett estére, száraz, érdes, piros pöttyös lett mindene. Akkor pár napig nem adtam, kezdett is elmúlni. Most trappista sajtos bébiételt kapott ebédre, estére megint kijöttek a kiütések. Ez tejallergiára utal gondolom... 1 éves koráig tuti nem adok semmi tejterméket!!! Úgyis még 5* szopizik, én nem is bánom.

De dokihoz csak hét vége felé tudunk menni, addig mivel kezeljem?


2010. nov. 1. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Fenistil cseppetek van otthon? Abból adj annyi cseppet ahány kiló. Ha nincs, akkor kálciumot (calcimusc). Ezek jók az allergiára.

Mennyit adtál ezekből? Kóstoltattad csak?

2010. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

joghurtból 1/4 pohárral evett, de azóta azt nem is adtam,

reszelt sajtból kb. 1 evőkanálnyit

cseppünk nincs itthon, most bekentem kevert(kamillás, neogranormonos)popsikenőccsel

2010. nov. 1. 21:06
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
A gyerek lehet akár lisztérzékeny is. Egyenlőre nem tehetel mást, mint amit adtál neki kivonod az étrendjéből.
2010. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan így kipattogott a lányom anno, doki calcium szirupot írt rá, recept nélkül kapható, málna ízű gyerekeknek adható calcium.

Én 11 hónaposan megint bepróbálkoztam, danoninot adtam neki, attól semmi baja nem lett, majd túró rudi, tejszelet, krémtúró, mert euekben nincs élő joghurt kultúra, attól is lehet kiütéses! Utánna 1 évesen tejszín, tejföl, gyümölcsjoghurtok, akkor már attól sem pattogott ki.

2010. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"A gyerek lehet akár lisztérzékeny is."


Mitől? A joghurttól és a sajttól? :DDD Vicces lenne.

2010. nov. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egyáltalán nem biztos, hogy tejérzékeny és lehet, hogy más tejtermékektől ki sem pattogott volna.

De miért csak hét vége felé viszed orvoshoz, ha ennyire kiütéses a baba? Nekem biztos holnap az lenne az első dolgom...

Akármi is lehet, most össze-vissza kenegetni mindenfélével nem biztos, hogy annyira okos dolog.

ha más nincs, vinném az ügyeletre, de hogy hét végéig nem várnék vele, az is biztos, főleg, ha már ennyire aggasztanak a kiütések...

2010. nov. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Allergiás kiütésre inkább ne kenj semmit.


Nem is biztos, hogy a tejtermékek ütötték ki. Nálunk az ekcéma kezdődött így, aminek semmi köze nem volt az ételhez.


Használj gyógyszertári fürdetőt, vehetsz calci-kid szirupot.

2010. nov. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
másnapra el is múlt!! :)) doktornő írt fel valami szuper kevert kenőcsöt, azóta szép a bőre, de a joghurttal még inkább várok 2 hónapot.. :))
2010. nov. 7. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!