Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anyának érzem magam...

Rossz anyának érzem magam mert egyre kevesebb türelmem van a fiamhoz 3és fél honapos imádom de amikor egész du. Nem alszik és nem jo semmi neki csak nyüglödik nagyon ideges tudok lenni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
IMÁDOM?SZERETEM a fiamat de amikor ugy érzem mindent megtettem hogy jol érezze magát és mégis csak a nyüglödés van akkor nagyon idegesit és nem tudok mit kezdeni vele illetve agammal sem,más is volt igy és mit tehetek hogy elmuljon és legyen elég türelmem a babámhoz?Nagyon bánt a dolog és rossz anyának érzem magam régen mindig 2 gyereket szerettem volna de most hogy még 1el is nehezen birkozok meg ,kétségbe vagyok esve.
2009. jan. 7. 12:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nálam is előfordult, utána meg lelkiismeretfurdalásom van. Én is imádom. Rájöttem, hogy fáradt vagyok, és azért nem volt türelmem. A férjem sokat dolgozik, amikor hazajön fáradt, semmiben nem tud szinte részt venni. Ez is a baj. Van még egy öt éves gyerkőcöm is. szóval sok néha. Én már azt csinálom, hogy amikor a picúr alszik, próbálok én is pihenni, ami nem mindig jön össze, de néha fél óra is sokat jelent! Vagy ha csak fél órára ugrasz át a barátnődhöz (egyedül) az is kisebb kikapcsolódást jelenthet:) a rossz anyaság nem itt kezdődik:)


egy öt hónapos és egy öt éves kisfiú anyuja

2009. jan. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nincs véletlenül olyan aki tudna neked segíteni? Amikor nagyon kivagyok már idegileg, rábízom anyumra, én pedig elmegyek egy órára valahová, sétálni, vagy egy sütire, vagy ülj be egy jó könyvel egy kád forró vízbe. Muszáj feltöltődni néha a baba nélkül, különben bele lehet fásulni. Attól Te még szereted, és jó anya vagy, hogy néha rá bízod másra.
2009. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos egyedül vagyok anyukám nem él anyosomék messze laknak de nem is olyan jo a viszonyunk igy sajnos nincs kire bizni a babát aférjem meg estig dolgozik.De azért köszi.
2009. jan. 7. 12:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindegyik anyukával előfordul ilyen, még azokkal is, akik nem vallják be (pl szomszédom, aki néha úgy beszél a gyerekkel mint a kutyával). Ahogy nő, egyre könyebb lesz! Nálam is javult a helyzet, most 1 éves.
2009. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Maximálisan együttérzek veled. Én is így voltam, de nekem sincs segítségem, se nagyszülők se senki, nemrég költöztünk el. Párom rengeteget dolgozott akkor is, most is.

Én is úgy éreztem néha,hogy megőrülök. De elmúlt ez az időszak. Tudtam,hogy ez nem tarthat örökké, minden nap örültem,hogy ez a nap is eltelt.

Aztán 4-5 hónaposan már a fiam is sokkal nyugisabb lett, és visszajelzett hogy ő is szeret engem:) Kedves lett, nyitott és mosolygós. A mai napig az. És átaludta az éjjelt.

Onnantól sokkal jobb lett, ahogy nagyobb lett és kinyílt a világ a számára. Addig minden inger csak túl erős volt neki, akkor is üvöltött, ha ringattuk, akkor is ha letettük.

Ki fogod bírni te is, és nem vagy ettől rossz anya,egyetértek,hogy ha van kire bíznod, habozás nélkül tedd meg.

Én mondjuk nem tudok napközben aludni, úgyhogy nekem csak az jelentette a megoldást és a pihenést végre, mikor 5 hós korától átaludta az éjjelt.


Én is szeretnék kistesót neki, de előre "fázik a lábam" az első 2-3 hónaptól...

Irigylem azokat, akik minden percet az elejétől élvezni tudtak az újszülött mellett, de nekem ez nem ment, ezen az első 2-3 hónapon csak "túl kellett esni".

Utána minden sokkal sokkal jobb lett.

Most másfél éves, mosolygós, kedves:)

2009. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi az hogy a parotok nem tud besegiteni mondjuk egy oracskara napi szinten? Ti 24 oras ejjel-nappali "szolgalatban" vagytok, es ti is faradtak vagytok. A gyerek egy kozos moka, mindket szulonek reszt illene venni a felneveleseben. A gyereknek az apujara is szuksege van. Mi kulfoldon elunk, es mi sem szamithatunk senkire, csak egymasra. A parom meg hosszu muszak utan is atveszi a 1 honapos fiunkat, hogy feltoltodjek egy picit. Mi felvaltva orkodunk felette, amikor mindketten itthon vagyunk. Megbeszeltuk, hogy ha a masik idegileg kivan, faradt, szonelkul atvesszuk egymastol a babat. Megjegyzem mindenki kerul olyan helyzetbe mint a kedves kerdezo, hogy nincs turelme a picihez, ettol nem lesz rossz anya, vagy rossz apa, csak meg kell tanulni kezelni ezeket a helyzeteket.
2009. jan. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!