Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel nehezebb 2 gyerekkel...

Mennyivel nehezebb 2 gyerekkel, mint 1-el?

Figyelt kérdés
2010. nov. 4. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem többel, mint ha megszorzod az egy gyerekes teendőket. Legalábbis nekem nem duplázódott, inkább triplázódott, pedig áldott jó gyerekek. De biztos számít a korkülönbség is, nálunk ez 17 hónap.
2010. nov. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nálunk 9 év van és így sem mindig könnyű.

2 gyereknél egyszerűen már 2 felé kell figyelni, tök mindegy hogy mekkora korkülönbség.

2010. nov. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nehezebb.

A korkülönbség 26 hónap.Mikor megszoktam,meg ök is egymást onnantól könnyebb.Most a fiam már mászik így szinte´n kicsi t nehezebb,de felnönek gyorsan.

2010. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
szia utolsó, mikorra szoktad meg? :) bocs az offért, cak náélunk is ennyi különbség lesz kb.
2010. nov. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

kb.1 hónap még átálltunk......A lányom féltékeny volt,még most is kicsit.De ezt is leküzdöttük.Szerencse délben egyszerre alszanak ezt én alakítottm így.Ìgy nekem is marad 1,5 óra nyugalom.... :)

Reggel is egybe kelnek.Sajnos mindkettö korán 6 körül.

A lányom sokat "segíett" hozta/za a pelust,viszi a kukába.

is szoptatta a babáját.Olyan édes volt.

Mostanra ha megyünk sétálni hozza a lányom a babáját is felöltöztetve a babakocsijába,és úgy sétálunk. :D

2010. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ó, az jó, rosszabbra gondoltam. :)

a koránkelés nálunk is megvan amúgy, amiatt nem aggódom, inkább hogy a kicsi is nemalvós lesz, mint a nagy. már hálistennek átalussza az éjjelt, de még csak kis ideje, kb. 1,5 hónapja. :)

22 hónapos volt nemrégen.

2010. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ikreim vannak, nem tudom, milyen egy gyerekkel, nincs összehasonlítási alapom... de el tudom mondani, milyen kettővel. Már szinte a kezdetektől szigorú napirendet vezettem be náluk, így viszonylag gyorsan megtanulták a napi teendők menetét, és nekik is megnyugtató tudni mi következik. Reggel kb +/- fél óra eltéréssel kelnek, reggeli után közös játék a járókában, majd délben ebéd. Ezután együtt alszanak, ha sikerül egyszerre kelnek kb. 2 óra alvás után. Ezt követően estig uzsonna, levegőzés, apával és anyával közös játék, majd az esti rituálé... és kb. 8-kor egyszerre elalszanak... most már szerencsére egész éjjelre. A több munkát én csak abban látom, h kettőt kell pelusozni, öltöztetni, fürdetni.. A kajafőzésnél oly mindegy, h egy vagy két főre készítem... Ja meg útnak indulni valahová sem egyszerű, de megszokás kérdése. Elfelejtettem, mi 10 hónaposok vagyunk. Remélem segítettem :) M
2010. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Nekem is 10 hónapos ikreim vannak. kb. hasonló a menet mint az előzőnél, csak mi még nem alusszuk át az éjjelt. Állítólag nehezebb kettővel, de tényleg a korkülönbség ami számít iylenkor, mert pl. ikreknél az a jó, hogy tudsz közözs napirendet kialakítani, amit már pl. egy év után nem tudod megtenni, hisz más a napiritmusuk. nekem egy öcsém van, egy évvel fiatalabb tőlem, hát akkoriban anyukámnak se lehetett könnyű, egy pici és egy totyogó.

Előzőtől kérdezném,Mikor szültél, és hol? Neked mit csinálnak az ikrek? Hogy tudsz két felé menni? Nálunk most ez a legnehezebb, még mindkettő csak mászik, meg feláll, de sokszor olyan lehetelen helyeken, hogy azt se tudom melyikhez menjek oda hirtelen.

kevdes kérdező, ha ezt a kérdést azért tetted fel, hoyg bele merj-e vágni egy második babaprojektbe, hát csak biztatni tudlak, mert korkülönbség ide vagy oda, két gyerek dupla öröm. :)

2010. nov. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

13.51 vagyok.


A lányom nekem is sokáig nem aludt éjjel.Minden éjjel 5x 6x fennt volt.Nem is mertem elöbb tesóba belevágni....

18 hónapos korá´tol alszik át.Aztán nagyon ügyesen szoba tiszta lett.21 hós korától a lányom teljesen szobatiszta!! :D Akkor még pár hétig volt hogy felkelt pisilni,de vissza aludt.A fiam nagyon jó alvó volt.Szinte egész nap aludt e´s evett.Aztán 4 hós korá´tol nem akar aludni.Nappal 2 órát,éjjelente pedig 3x 4x 5x fennt van.Mikor hogy......

Most meg egyre ügyesebb,eddíg mászott,tegnaptól feláll.Azóta egyfolytában állni akar. :) 7,5 hónapos.

2010. nov. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy igen az elindulás nem egyszerü......
2010. nov. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!