Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy éled meg, hogy két éves...

Hogy éled meg, hogy két éves fiad/lányod még nem beszél?

Figyelt kérdés

Annyira vágynék már a kis hangjára, hogy szóljon, Anya, stb...

de elég lusta :)

nincs baja a hallásával, mindent megért, de lustaaaa :)


más hasonló helyzetű anyuka is várja már türelmetlenül, hogy beszéljen a gyermeke???


2010. nov. 4. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Àllítòlag a fiùk kèsöbb kezdenek el beszèlni. Az öcsèm sem beszèlt 2 éves koràig, anyu vitte màr az orvoshoz is. Aztàn egyszer csak àtszòlt a szomszèd kutyànak, hogy hallgasson màr! :) anyum meg csak àmult-bàmult. A lànyok elöbb kezdenek beszèlni, persze nekünk nöknek amùgy is mindig több a mondanivalònk :)))
2010. nov. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Bocs hogy nem tudok érdemben válaszolni, csak kérdezem, hogy azért halandzsázik valamit? (merthogy azt írtad, hogy vágysz a hangjára)

Az unokaöcsém 2,5 éves, de ő sem beszél még, csak halandzsázik, mintha arabul beszélne.

2010. nov. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

persze, halandzsázik, de nálunk inkább a kínai dialektus játszik :))))


a hangjára úgy vágyom, hogy már értelmesen beszél :)

Igen, tudom, türelem, meg még majd úgy is annyit beszél, hogy le sem fogjuk tudni lőni, stb stb.......

de hát azért már jó lenne. NEm nem akarom siettetni, nem viszem még el fejlesztőbe stb....


:)

2010. nov. 4. 17:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem beszéltem még 2 évesen anno.Nagyon szenvedtünk mindannyian,én azért,mert látszott rajtam,h nagyon-nagyon szeretném magam kifejezni,de sehogy sem ment,anyukámék pedig azért,mert látták a szenvedésemet.Ahogyan mesélte,egyszercsak egyik napról a másikra megindult a beszéd és folyékonyan,hosszú mondatokban csak mondtam és mondtam és mondtam..mintha mindig azt csináltam volna.Hatalmas megkönnyebbülés volt mindannyiunknak.Szerintem a te kisfiad is így lesz.
2010. nov. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én fiam sem beszél, két éves. Én is alig várom, hogy megszólaljon már. :)

2010. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Minkét keresztgyerekem (fiú-lány) már jóval elmúlt 2 éves, amikor beszélni kezdtek. Már nagyon várta mindenki, hogy végre értelmes beszéd hagyja el a kicsi szájukat, de aztán mióta elkezdtek beszélni, inkább néha egy kis csendre vágyik a család. :)

Igen, lusták egyébként, mert mindent megértetnek beszéd nélkül is mutogatással stb.

2010. nov. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!