Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 18 hónapos kisfiatok...

Most 18 hónapos kisfiatok mennyit és mit beszél?

Figyelt kérdés
Kicsit el vagyok keseredve, mert mi még mindig egy-két alapszónál tartunk (papa, mamma, apa, anya, ide, oda, azt, nem, igen). De már ez a helyzet van 3-4 hónapja (a mozgásfejlődése hamar lement, 11 hósan magabiztosan elindult). Persze egész nap mondja a magáét :), gagyorászik és hangsúlyozva mondja a dedededede-ét, már vágynék olyan igazi "beszélgetésre":) Nálatok mi a helyzet?
2011. okt. 23. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem másfél éves kislányom van, ő rengeteget beszél érthetően, de azt mondják a lányok előbb beszélnek! Amúgy nálunk hirtelen kezdett el szavakat tanulni és azóta is folytatja. Nálatok is bármikor beindulhat, talán már a következő hónapban! :)
2011. okt. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

17 hónapos kisfiam van. Ezeket mondja:apa,anya,papa,mama,bácsi (tácsi),néni,vísz (víz),bisz (busz),siha (vonat hangja),miá,cic (cica),cici (csiki-csiki,)Bi (öcsém Norbi), Adi (másik öcsém Adri), pápá (integet közbe),nem,de,dádá (ha rossz), ham,vau-vau, iá. Ha menni akar a boltba akkor hozza a papucsát,vagy a cipőjét.Kisfiam viszont 13,5 hónaposan indult el.Nincs evvel semmi gond,hogy ezeket mondja.Írtad,hogy ő hamar elindult.Testrészeit tudja mutatni?Nálunk nem megy.De megérti öltöztetésnél,hogy add a kezed,add a lábad.


Miket szokott amúgy csinálni?

2011. okt. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

18 hónapos a kisfiam, a szókincse: nem, gyere, vau (minden szőrös állatra :)), papa, mama, szia, halló. Illetve néha mintha mondaná reggeli és vacsi előtt, hogy kakaó.

És nem vagyok elkeseredve egyáltalán. Miért lennék? Van olyan gyerek aki ennyi idősen már folyékonyan beszél, de ez egyrészt ritka, másrészt meg nem lóverseny. És ha csak egy év múlva fognak a mieink beszélni, akkor mi van? Őszintén, minek ezen elkeseredni?

2011. okt. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak: Persze, igazad van, én is tudom, hogy ettől még okos, ügyes kisfiú Ő, és akkor sincs semmi, ha 2-3 évesen kezdene el beszélni..!!:)) Amúgy testrészeket világosan megmutat, sőt, a fő részeken kívül (fej, kéz, láb, has, szem, orr, száj, fül, köldök, ujjak) szemöldököt, szempillát, fogakat, nyelvet; jelez már egy ideje, ha bekakilt (csapkodja a pelenkáját:)), cipőt már 1 éves kora óta hozza, ha indulni szeretne, sőt most már a kabátot, sapkát is (eléri). Mindent megért és "öööö"-vel folyamatosan beszélni szeretne, csak nem mindig jön az a hang..:) Ma pl. mondta az almát és az autóra - ató. Csak van egy 7 éves leányzó is (Ő nagyon korai volt, 20 hónaposan konkrétan megköszönte a "finom ebédet", sok mondókát és éneket tudott már), és tudom, hogy nem szabad hasonlítgatni még a testvéreket sem, de néha bennem van az aggodalom. Egyedül eszik kb. 2 hónapja (ebédet és joghurtot is), nem is engedi, hogy segítsek, cipőt akar húzni, ás ÁLLANDÓAN, mindent párosít. Keresi a márkajeleket, egyforma figurákat. Értelmileg szerintem nagyon rendben van, csak még nem "dumcsizik" velem annyit :))
2011. okt. 24. 12:39
 5/7 anonim ***** válasza:
17 hós baba anyukája vagyok.Nagyon ügyes a kisfiad.Hogy tanulta meg a testrészeit?AKárhogy tanulgatunk,rám se figyel.Elmegy játszani.Ő is szeret egyedül enni és néha fogja a pelust,ha van pisi vagy kaki.
2011. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.

Szerintem teljesen felesleges direkt tanítani, pláne, ha nem érdekli. :) Mi mindig mondtuk fürdéskor, hogy add a kezed, add a lábad, aztán olyan három hete mondtam neki, hogy gyere, megmossuk a lábad, erre megfogta. :))

Nem kell külön tanítással fárasztani.

2011. okt. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nálunk a nővére Annabell-babáján mutattuk meg a testrészeket, nem igazából tanítási célzattal, hanem megpróbáltuk a fürdetés előtti nyűgös időszakot kihúzni..:) Aztán ez annyira tetszett neki, hogy rendszer lett belőle. Szerintem egy gyerkőc mindenből játékot tud csinálni, még a hasznára válókból is :)) Pár nap után saját magán is végig tudta mutatni a testrészeket, és borzasztóan boldog volt tőle!:))
2011. okt. 25. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!