Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mértem a 9 hós babám...

Most mértem a 9 hós babám lázát! Végbélben 38,2. Adjak neki lázcsillapítot? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ebből még fél fokot levonok, akkor 37,7. Még hőemelkedés? Hagyjam aludni, vagy figyeljem? Még soha nem volt lázas. Szerintem a fogzástól lehet, még nincs foga.
2010. nov. 5. 02:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg 38 foktol kell csillapitani, de en adnek neki fel adag nurofent. Ha csak kupod van otthon akkor inkabb merd meg 1 ora mulva megint.
2010. nov. 5. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha hidegek a kezei, akkor a láz még nem érte el a csúcspontját, feljebb fog menni. Ilyenkor ha aludni készültök, vagy éjjel van, akkor adj neki lázcsillapítót a 38 fok közelében is.

Egyébként a 38 alatti lázat, vagyis a hőemelkedést nem kell csillapítani. Ha a kezei nem hidegek, a láz elérte a csúcspontját, nem megy feljebb. Ilyenkor éjjel nem kell gyógyszer.

2010. nov. 5. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha alszk, akkor hagyjad. Én ilyenkor azt csináltam, hogy ha nyügös volt, akkor adtam neki, mert akkor valószínűleg fáj is valamije. Ha nem nyügös nagyon- nem sír, akkor figyeld, hogy mi lesz, emelkedik a láza vagy nem. Ha emelkedik akkor adjál neki.

Amikor nálunk volt ilyen nagyon sírt szegénykém, meg 38 fokos láza volt, én kihivtam a dokit (hétvége volt) és kiderült, hogy a füle, nem a foga. Remélem hamar elmúlik.

Jobbulást

2010. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!