Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet tárolni a már...

Meddig lehet tárolni a már elkészített tápszert?

Figyelt kérdés

8 hós kisfiamnak este elkészítettem 150 ml tápszert, de nem tudom miért, csak 30 ml-t evett belőle... Ha hűtőbe teszem a maradékot, reggelire még odaadhatom neki?

Mildibé Jó éjszakát tápszerről van szó egyébként, nem tudom a fajta befolyásolja-e az eltarthatóságot.


2010. nov. 5. 21:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Én 12 órát tárolom max, ha egy órán belül hűtőbe teszem.

Amikor a lányom a koraszülöttosztályon volt, egész napra megcsinálták az összes tápszert és etetéskor megmelegítették... Úgyhogy én oda szoktam adni ha sok marad.

2010. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%

Szia!

Szerintem , ha felébred 3 órán belül, próbáld meg neki odaadni, de reggelire már ne tedd el!

2010. nov. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát én úgy tudom, hogy hűtőben 1 napig áll el. Viszont azt ajánlják, hogy a már beleivott tápszert ne tegyük el, mert abban hamrabb elszporodnak a bacik. Én sohasem használtam fel ilyen tápszert, sőt előre sem készítettem el soha, mindig "frissen" kapta (legalább ennyi legyen..). Ez csak az én véleményem.

Egyszóval sztem még oda lehet adni neki, ha akarod, igazából nem lesz semmi baja tőle.

2010. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
A gyerekorvosunk (öreg, tapasztalt róka) szerint 24 óráig nyugodtan. Többször előfordult már, hogy nem evett semennyit vagy csak minimálisat valamelyik gyerek, betettük a hűtőbe és később megkapta. Soha semmi bajuk nem volt, ketten nőttek fel így ,szoptatni sajnos egy betegség miatt nem tudtam, így az elejétől a tápszeres korszak végéig (1,5-2 éves korig) sokszor előfordult, hogy maradt és hűtőben tároltuk. Szerintem ez nem tápszermárkától függ.
2010. nov. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
18%

Nem győzöm hangsúlyozni, de újra és újra leírom: A tápszer nem anyatej!!

Nem lehet hűtőben tárolni és elkészítés után max. 2 órán belül oda kell adni. Icicpicit be lehet rakni mikróba, ha az állásban kihűl, de ha lehet, ezt is ritkán.

2010. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
22%
Ja, és nekem is tapasztalt doktornő és védőnő mondta. Nem szabad az anyatejjel párhuzamot vonni. Azt el lehet tárolni hűtőben és fel is lehet melegíteni. A tápszernek teljesen más az összetétele, tulajdonsága.
2010. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem látom a soraimban sehol, hogy párhuzamot vontam volna, de azért az érdekes, hogy a koraszülött osztályon megcsinálhatják egész napra (megjegyzem a kórházban is előre el volt készítve). Szerinted akkor ez miért lehet? Talán mert nem romlik meg? Vagy úgy gondolod, hogy nem foglalkoznának egy koraszülött osztályon azzal, hogy romlott tápot kapnak a sokkal sérülékenyebb babák?
2010. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan azért mivel nem anyatej ezért jobban eláll, nehezebben szaporodnak el benne a baktériumok.

24 óráig áll el. Még a koraszülött intenzíveken is 24 órát tárolják, ahol fokozottan figyelnek az ilyesmire.

Dokinéni csak elővigyázatos, gondolom ezért mondott ilyen keveset, de emiatt tényleg nem kell aggódni.


Egy gyerekápoló

2010. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
max 24 órán át lehet, de ha már beleivott, akkor kevesebb, mert a nyálától hamarabb megromlik. De kóstold/szagold meg reggel, és eldöntöd. :)
2010. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igaz nem kellett sokáig tárolnom, mert a törpém 20 perc után követelte a maradékot! :)
2010. nov. 5. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!