Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elkészített tápszert meddig...

Elkészített tápszert meddig szabad a babának adni? Hány órán belül kell elfogyasztani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 21. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24 órán belül lehet oda adni,ám csak akkor,ha frissen a hűtőbe tetted.Újra melegíteni TILOS!Ha nem teszed hűtőbe 1 órán belül meg KELL megetetni a kicsivel.
2011. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mármint meg KELL etetni a kicsivel.
2011. szept. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én a kezdetektől úgy csinálom, hogy több cumisüveggel megcsinálok, rögtön be a hűtőbe. 24 órán belül megeszik az ikreim. Sosem melegítettem újra.
2011. szept. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%

Most nem azért, de akkor hidegen adjátok a gyereknek a tápszert????


Amúgy meg nem szabad előre elkészíteni, a maradékot ki kell önteni!

És a dobozon is rajta van egyébként, nem én találom ki:


A tápszer elkészítése



A tápszer elkészítésekor az alábbi aranyszabályokat mindig gondosan be kell tartani:


- Ügyeljen a tisztaságra, mindig alaposan mosson kezet, mielőtt nekiáll a tápszer készítésnek. - Csak gondosan elmosogatott és sterilizált (!) eszközöket használjon! Minden etetés előtt sterilizálni kell a cumit, cumisüveget, cumi-karikát, de még a cumisüveg kupakját is, ha ez anyagánál fogva lehetséges.


- Etetés után ne csak a cumisüveget mossa ki üvegmosó kefével, de a cumit is ún. cumi-mosó kefével. Az ultrás mosogatást követi a sterilizálás.


- Megmaradt tápszert soha ne tegyen félre a következő alkalomra, azt azonnal ki kell önteni!


- A tápszer hőmérsékletét a legnagyobb alapossággal és gondossággal kell ellenőrizni, mert igen veszélyes égési sérüléseket szerezhet tőle a baba!


- Ne készítse el jó előre a tápszert, mert azt még rövid ideig sem szabad szobahőmérsékleten "várakoztatni"!



A tápszer készítés menete, lépésről-lépésre:


1) Olvassa el és pontosan tartsa be a dobozon olvasható utsításokat és az adagolási tanácsot ( víz-tápszer aránya)!


2) Forralja fel a meghatározott mennyiségű vizet, majd szobahőmérsékletűre hűtse le!


3) Adagolja az előírt mennyiségű tápszer port a cumisüvegbe, majd öntse rá a kihűlt víz kisebb felét.


4) Helyezze a cumisüveg tetejére a kör alakú zárófedelet, majd a karikát rácsavarva rázza össze a tápszert.


5) Öntse hozzá a maradék vizet, kész is a tápszer, amit azonnal adjon a babának.

2011. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

előzőnek: Nem,nem melegen adjuk, hanem hideg v. szobahőmérsékletű vízzel keverjük ki a tápszert és úgy tesszük a hűtőbe. Mikor kell akkor kivesszük és megmelegítjük. Maradékot kiöntjük. Egyszerű.

Kérdezőnek: én 1 órán belül szoktam a babának odaadni, néha 1,5 órára is kicsúszik, de nem lett tőle baja. Ez hűtés nélkül van. Ha hűtőbe teszem, akkor 24 órán belül.

2011. szept. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
előző vok. Azt akartam írni: hogy nem, nem HIDEGEN adjuk, hanem stb....
2011. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ma,15.52-es "kedves" válaszolónak:ha hideg vízzel készíted,már nem is valósul meg az újramelegítés!Ez az egyik.A másik,hogy a kórházakban is 24 órára előre készítik el a tápszert.Ráadásul a gyerekorvosunk mondta,hogy azért írják rá,hogy mindig frissen kell készíteni,mert vannak olyan szülők,akik akár 1 hétre előre is elkészítenék,aztán perelnék a céget.2 gyerekem van,mindkettőnek így csináltam,hogy este betáraztam a következő napi tápszer adagot a hűtőbe,és jelentem,makk egészséges kis pasikká cseperedtek.De köszönjük,ismerjük a dobozra írt tanácsokat.
2011. szept. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Esküszöm, nem kötekedni akarok, de az is rá van írva a dobozra, hogy hány fokos legyen a víz. Na mindegy.

Amúgy az én védőnőm is azt mondta, hogy 1-2 órán belül szobahőmérsékleten tárolva még oda lehet adni.

Csak nekem ez olyan fura, hogy inkább az "állott" tápszert adja sok anyuka, ahelyett, hogy frissen elkészítené. Most komolyan: kb. annyi idő frissen megcsinálni, mint megmelegíteni a mikróban!

2011. szept. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát szívem,nem annyi idő...pláne akkor nem,amikor ikreid vannak,és éjszaka 2-3 alkalommal éhesek....és nem állott a tápszer,megnyugtatlak.Legalább is 24 órán belül NEM lesz az!
2011. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem szabad tárolni...(a N. Beba HA S. nem szabad).
2011. szept. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!