Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan reagáltok, ha anyósotok...

Hogyan reagáltok, ha anyósotok olyan nevelési módot akar rátok erőltetni, amivel egyáltalán nem értetek egyet?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, amikor egy anyós tippeket ad, mit hogyan csináljunk egy újszülött körül, mert az jól jön. hanem amikor pl. meg akarja mondani, mit engedj neki, mit nem, felvedd-e ha sír, és mikor fogod elkényeztetni stb.
2010. nov. 9. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

A verzió: Kedvesen mosolyognék és csinálnám, ahogyan én jónak látom.

B verzió: kérd meg, hogy ne szóljon bele abba, hogy te mit hogyan szeretnél csinálni.


Így is úgy is besértődik, de ha az A verziót követed, akkor nem vagy udvariatlan:-)

2010. nov. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az még a jobbik, ha csak neked mondja, mit hogy kéne. Akkor szépen elengedem a fülem mellett és úgy csinálom, ahogy akarom.

Nekem azzal van a gondom, hogy ő nem képes igazodni a mi nevelési elveinkhez, totál mást csinál, és csodálkozik, hogy sosem bízom rá a gyereket.

2010. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ha nem erőszakos és nem viszi túlzásba akkor meghallgatnám, de úgy csinálnám ahogy én gondolom, persze azért elgondolkoznék azon amit mond és ha van benne jó ötlet azt azért megfogadnám.


Ha erőszakos akkor megbeszélném Vele hogy mi nem úgy hanem így gondoljuk és így fogjuk csinálni...ettől nem sértődhet meg hisz a Te dolgod eldönteni, hogy neveled a gyerekedet!



Nálatok mi a helyzet? Mibe próbál bele szólni az anyósod?

Üdv:T

2010. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

az én anyósom amúgy nem egy midnenbe beleszólós fajta, bár szereti ha az van amit akar, de észre lehet finoman térteni. viszont gondolom nem bírta nézni, hogy félrenevelem a gyereket. :D

az volt egyszer a szövege, amikor 7 hónapos volt a kislányom, és épp nagyon fogzott, szeparációs félelme volt stb, milliószor kelt éjjel én meg együtt aldutam vele, hogy nagyon el fogom így rontani, és hogy ne vegyem ki ha sír, mert önállóságot kell tanulnia. mindezt úgy vezette be, hogy arra hivatkozoztt, hogy beleszól, hogy ő még soha nem szólt bele semmi dolgunkba a férjemmel (ez mondjuk igaz), de most muszáj beleszólnia. akkora lett a fejem! mindezt úgy, hogy igazán nem is ismerte az unokáját, mert cirka 400 km-re lakunk egymástól, nem látjuk egymást túl gyakran. ezt persze nem lehet felróni senkinek, de nagyon kiakadtam. és jött azzal, hogy ő már 3 gyereket felnevelt, na igen. csak épp az nem jutott eszébe, hogy ő 6 hetesen beadta őket a bölcsibe, a férjemet meg konkrétan a szomszédasszony nevelte 2 éves koráig. ezt sem rovom fel neki, mert más idők voltak, meg amúgy nagyon áldozatkész anya, ezt nem tagadom. de nem sok dolga volt csecsemővel...nem érti, hogy az egyik gyerek ilyen, a másik meg olyan. arról meg nem is beszélve, hogy a kislányom nem romlott el, mert most 2 éves, és bőven egyedül alszik, és átalussza az éjjelt, és nem lett elkényeztetett. mindegy. szóval nagyon mérges lettem, és kifakadtam, hogy de jó, hogy midnenki jobban akarja tudni, hogy hogyan mit csináljak azzal a gyerekkel, akivel én vagyok a nap 24 órájában, és én ismerem. sztem nagyon rosszul esett neki, és én nem is akartam megbántani, mert amúgy jó a viszonyunk...azóta nem szól bele semmibe, de látom a szemén, hogy egy csomó dolgot nem helyeselt....de nem szól már. de ez olyan rossz. :(

2010. nov. 9. 13:16
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát üljetek le és beszéljétek meg a történteket...hogy Te hogy gondoltad ezt...biztos meg fogja érteni és a kapcsolatotoknak is biztos jót tenne a beszélgetés. Ebből amit leírtál látszódik hogy azért kedvelitek egymást és épp volt köztetek 1 konfliktus helyzet...de ez nem nagy ügy :)

Szerintem nem úgy gondolta hogy elrontod a gyereket csak mint segítség mondta, viszont ha Te meg másként gondolod a dolgot akkor azt neki tiszteletben kell tartani.

Üdv:T

2010. nov. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben örülnék, hogy ilyen jól sikerült elintézni ezt a helyzetet. Nekem sajnos a mai napig okoskodik a drága mama. Én már próbáltam szépen, próbáltam csúnyán, próbáltam nem venni tudomást róla, stb... Egyszerűen kezelhetetlen, akkor is ránk akarja erőltetni magát és az akaratát ha a fene fenét eszik. Sajnos nálunk nem csak mondja az "okosságait", hanem külön kérésünk ellenére is megcsinálja a gyerekkel. Ezért is látja a lehető legritkábban. Különben valószínűleg minden nagyszülő bepróbálkozik, olykor olykor édesanyám is tesz egy-egy célzást, vagy csinál olyat a gyerekkel/ gyereknek, amit nem kéne, de neki simán meg lehet mondani, hogy na ezt már nem, és akkor egy pici sértődéssel abbahagyja. Neki többet ér az unokája, mint az, hogy bebizonyítsa, hogy ő milyen szuper.
2010. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Először meghallgattam amit mondott, egyik fülemen be, másikon ki! Amikor kicsit erőszakosabb lett, finoman megmondtam, hogy ez az én és a párom kislánya, mi szeretnénk nevelni, ha hibázunk, legfeljebb tanulunk belőle!

Ebből az lett, hogy elkezdett beszólogatni, kötekedni, a hátam mögött beszélni, így már nem láttam kb. fél éve! Nekem így nagyon jó!

2010. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nálunk amikor már kezdett eldurvuli a helyzet férjemnek szóltam h beszéljen vele. ez meg is történt és utánna még volt pár "beszólása" ezek után megmondtam h az én gyerekem ,én nevelem, ha akar egyet nevelni csináljon magának...volt is vita!!!de ma már minden okés.
2010. nov. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha addig nem szólt bele tényleg semmibe, akkor az nagyon pozitiv dolog a részéről és nagoyn rosszul tetted, hogy kifakadtál, ráadásul nem érdemelte meg. Rajta töltötted ki a mérgedet, pedig nem volt jogos. Gondolom, mádsok ennél sokkal többet szóltak bele a dolgodba, ő meg akkor egyszer, először és utoljára.

Ültesd le, kérj tőle elnézést és biztasd arra, hogy ha valamit máshogy gondol, bátran mondja el, maximum nem fogadod meg (és itt nevess!) és kész. De attól függetlenül kiváncsi vagy a véleményére.

Nagyon jól esne neki és minden tiszteletem anyósodé, ritka, mint a fehér holló, ezt üzenem neki!!!

2010. nov. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!