Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy reagáltok, amikor azzal...

Hogy reagáltok, amikor azzal zsibbasztanak, hogy "ölbe lesz kapatva" a babátok?

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hetes (!!), és komolyan mondom, amikor öregek vannak itt látogatóba, szinte már szégyellem ölbe venni. Márpedig nem fogom hagyni, hogy sírjon! Ráadásul nem is első gyerek, a kisfiamat sem hagytam soha sírni, mégis kedves, kiegyensúlyozott, barátságos gyerek lett, nem "élt vissza" azzal, hogy ölbe vettem, ha sírt. Amikor mondom, hogy ennyi idősen nem lehet "elkapatni" egy babát, jön a DEHOOOGYNEEEM! Nézzem meg, milyen értelmesen néz! Nagyonis megérti már ő, és csak azért sír, mert ölben akar lenni.

Én nem akarok senkit megbántani, és amúgy meg jóban vagyok a látogatókkal, szóval nem fogok ugatni velük, hogy MI KÖZÜK HOZZÁ. Hogy lehet diplomatikusan és kedvesen lepattintani őket? Ha elkezdek másról beszélni, ők akkor is tovább viszik a témát. Ha a kisfiam példáját hozom fel, azt mondják, hogy ő nem sírt ennyit, úgyhogy ez nem ugyanaz...


2011. jún. 4. 11:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
"Nem lesz elkapatva." Ennyi. Minél határozottabban, tömören, de lényegretörően mondod meg, annál hamarabb állnak le.
2011. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
20%
Úgy neveled ahogy akarod,és én sem szeretem ha okoskodnak,de igenis sok igazság van abban,hogy a gyerek már ennyi idősen is tisztában van a dolgokkal,és hogy ha sokat van kézben akkor hozzászokik és később nem lesz el,természetesen minden baba más,de nagy részük iylen, a kisfiam 6 hetes nagyon értelmes baba,és komolyan mondom rendesen figyel a nyafogásakor mikor megyünk oda vesszük fel foglalkozunk vele,és rendesen hisztizik,hogy már pedig Ő ölbe akar lenni mit képzelek hogy leteszem.Ne mondja nekem senki,hogy nem tud hisztizni,igenis tud,még a doki meg a védőnő is megerősített benne.Nem hasfájós,nincs semmi baja akkor is bőg ha unatkozik,vagy hogy vegyük fel,lepontozhattok, de ha olyan lenne a gyereketek mint az enyém akkor megerősítenétek,hogy igenis ennyi idősen is hozzá szokik és tud már hisztizni, egy kisbaba nagyon értelmes,leleményes,fel fogja a dolgokat annyi hogy kicsi és még nem beszél,de nem hülye.
2011. jún. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mikor lányom kicsi volt én csak annyit mondtam:


Én gyerekem, ha el kapatom akkor is az én bajom lesz nem másé...


11 hónapos már a lányom nagyon hasfájós volt de nem volt felkapatva...

2011. jún. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Másodiknak: anyaként úgy gondolom, hogy nem csak az a feladatom, hogy a gyerekem fizikai igényeit kielégítsem, hanem a lelkieket is. Ha 5 év múlva azt mondja majd, hogy "anya, hagy bújjak hozzád", biztos nem fogod hisztinek nevezni.

2011. jún. 4. 11:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én olyan vagyok, hogy ilyenkor küldök egy "megértő" mosolyt az illetőnek, majd továbbra is úgy csinálom a dolgokat, ahogy én akarom.

Ennyi. Szép is lenne, ha mindenkinek el kéne magyarázzam mit miért hogyan csinálok??!

Elmondta a véleményét, köszönöm. Azt kezdek vele, amit akarok. Jelen esetben lesz*rom. :)

2011. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
félre értettél,szeretgetem babusgatom ölelgetem, de nem folyamatosan,és nem órákig,és nagyon szeretem,de már most hozzászokott hogy Őt folyamatosan fogják,a nagyszülők rokonok,és így is nehéz mást csinálni mellette, ettől még nem vagyok rossz anya és kielégítem a lelki igényeit csak nem a nap 24 órájában, nem tudom mi ebben a rossz
2011. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen, így már értem! :)
2011. jún. 4. 12:14
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

én ettől a "nem lesz el"-től is zsibbadok. Miért kellene egy pár hetes babának ellenni magában? Az a jó baba, akit letesznek, és órákig elvan, mint a befőtt? Ő még pár hete egy test-egy lélek volt az édesanyjával, és hiába bújt ki, hiába vágták el a köldökzsinórt, ő még mindig így érzi. Elemi szükséglete a testközelség.


Mihez szokik hozzá, ha sűrűn fel van véve? Hogy szeretik? Hogy biztonságban érzi magát? Hogy számíthat az anyukájára, apukájára, mert ha hívja őket, ott vannak.


Sose hagytam sírni egyik gyerekemet se. Ha dolgom volt, mei-taiban felkötöttem a hátamra, vagy akkor csináltam, ha alszik.


Remélem, tényleg hozzászoktak, hogy ha szükségük van rám, számíthatnak rám.


5 éves a nagy lányom, 19 hónapos a kicsi fiam, ügyes, taplraesett, önálló gyerekek, nem anyám asszony katonái, talán épp azért, mert mindig ott a biztos hátország mögöttük.


Kedves kérdező, én a helyedben kedvesen mosolyognék, és azt mondanám, hogy nem baj, én elkapatva is szeretni fogom! :-)

2011. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én is annyit mondok,hogy a mi gyerekünk,úgy rontjuk el,ahogy akarjuk...Most már kezdik megérteni,h mondhatnak bármit akkor sem ők nevelik,hanem mi a férjemmel.

Nem hinném,hogy a pár hetes babámat hagynom kéne sírni,ha egyszer meg is nyugtathatom...

2011. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9 hónapig nődögélt a szívem alatt, aztán kipottyant erre a zűrös világba. Neki még minden új, minden ijesztő, naná hogy felveszem, ha sír, főleg 3 hetesen. Nekem is mindenki azt mondja, hogy elkapatom a lányomat, de én erre mindig azt mondom, hogy az én bajom lesz nem az övék, és amíg nem neki lesz gondja vele, addig ne mondja meg, hogy mit csináljak.

10,5 hetes, és ha sír, felveszem, megnyugtatom és visszarakom az ágyába, vagy a hintájába, játszószőnyegére, ahol aztán teljesen egyedül elalszik. Ha nem nyugtatnám le, felpörgetné magát annyira, hogy aztán nem aludna el az tuti, már próbáltam. Annyira "elkapattam", hogy este 10-kor megkapja a vacsit, beteszem az ágyába, ott molyolgat egy kicsit, és reggel 7-ig szó nélkül alszik.

Ne is törődj a sok okoskodóval, mosolyogj rájuk, és mond meg, hogy te így neveled a gyereked és kész.

2011. jún. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!