Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos babámat minden...

8 hónapos babámat minden étkezés után szoptatom. Sok tejem van még, mikortól váltsam ki az első étkezést?

Figyelt kérdés
6.30kor szopi, 9kor tízórai+szopi, 12kor ebéd+szopi, 3-4 fele uzsonna+szopi,6kor vacsi és fürdés után (7-8 között)szopi. Éjszaka is sokszor szopik még.
2009. jan. 9. 20:53
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Megint csak azt tudom írni, hogy a védőnők mai szakmai ajánlása szerint sem kell kiváltani szoptatást 1 éves korig. Minek, ha van tejed? Annál nem tudsz jobban hasznosuló dolgot adni. Kérdezd a tanácsadót, ha nekem nem hiszel!


[link]

2009. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%
Az ejszakairol probald leszoktatni valahogy.
2009. jan. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hogyan szoktassam le az éjjeli szopikról? Sokszor fáj a pocija és a foga is jön. Csak a cici nyugtatja meg.
2009. jan. 9. 21:13
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Ne szoktasd le az éjszakairól sem.Ha téged nem fáraszt minek állnál le róla?Olyan rövid ideig szopiznak kár lemondani róla,szerintem.
2009. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Úgy tudnád "leszoktatni", ha például az éjszakai szopi helyett tápszert adnál. De ennek nem sok értelme van addig amíg van tejed!!! Én tuti szpotatnék amíg csak van tejcsi! Egy éves koráig nem kell kiváltanod szopit, azután is célszerű táp helyett főzelékkel kiváltani.
2009. jan. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
CSak lehet,hogy a pocija azért fáj,mert nem tud pihenni .Az én babm 6hónapos ,most szoktatjuk le az éjjeli szopikról-illetve ritkítjuk.az utóbbi időkben,már csak cuminak használja a cicit és volt,hogy 5-10percenként felkelt.3nap kb 2-3órás sírás és megérti,hogy nem mindig kap.Én sem vonom meg tőle,de nálunk már tarthatatlan volt,hogy 8-10szer felkelt este.Cumit nem fogad el.így most 8nap alatt kb4re redukáltuk és így tud ő is és én is pihenni.tejed azért van még ennyi ,mert gyakran szoptatsz.nem baj,csak lehet,hogy 8hónaposan már kicsit nagyobb mennyiségű kajákaj kellene ennie,mert a mozgás igénye is nagyobb és nem biztos,hogy jól lakik.valószínű ezért is kér ennyit enni,mert tudja,hogy kap cicit és ezért nem eszik mást rendesen,viszont a tej már nem laktat úgy.tehát ettől is fájhat a poci.az én babám 4órát simán kibír.Közte persze ő is kap gyümölcsöt pl.Mi reggel felkelünk egy óra mulva kap gyümölcsös tejpépet,dél egyóra felé kap főzit,meg délután is.Közte van egy egy szopi.és este szopival zárunk.de a nappali szopik már csak olyan nyugtatók,mert a rendes kajából eszik főleg.
2009. jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az éjszakai szopi babától függ. Az enyém 2 hónapos korától kezdve nem kel fel éjjel szopni. Most 9 hónapos, és még mindig nem fogad el semmit cicin kívül, mégis alszik egész éjjel. Kivéve, amikor jött a foga, mert akkor volt, hogy 3-szor is felkelt, és csak cicivel tudtam elaltatni. Féltem is, hogy rászokik, de kijött a fogacska, és megint alszik.

Én nem tudom kiváltani az étkezést egyáltalán, mert nem eszik semmit. Kiveszi a kanalat a kezemből, eldobja, hogy nem. Ha nem teszem fel a tálcát az etetőszékre kirúgja a tányért a kezemből. A védőnőm szerint várjak vele még 1 hónapot, addig csak szopi. Szóval nem kell erőltetni a cici elhagyást, gyengébb, meg éhesebb sem lett a babám egyáltalán. 10,5 kiló 9 hónaposan.

2009. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!