Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan takarítjátok el a...

Hogyan takarítjátok el a macskaszőrt a lakásból? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Van egy cicánk és egy jelenleg négy hós kisfiunk, a gyerekszoba kivételével minden más helyiségbe bejár a macska, de leginkább a nappalink csupa macskaszőr... akár ti hogyan oldjátok meg ezt a problémát. Csak azok válaszoljanak akiknek van cicájuk és babájuk is! Olyanok pedig ne írjanak akik azt akarják kifejteni hogy baba mellé nem való macska... Öt éve van meg már cicánk.
2010. nov. 10. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk is van egy cicánk 9 éve és van egy 6 hónapos kislányunk. A baba születése előtt a macska volt a "gyerekünk". A gyerek születése előtt nem zavart a macskaszőr, mindennap felporszívóztam, feltöröltem. Mióta megvan a gyerek kifejezetten idegesít, ha valahol macskaszőrt látok. Mi úgy oldottuk meg, hogy három szobánk van (háló, nappali és gyerekszoba)A macska a mi hálónkban lakik, nem zavarja szerintem, hogy nem foglalkozunk vele annyit és így csak ezt az egy szobát kell takarítani a szőr miatt. Igaz a mi cicánk már 11,5 éves, szóval szinte egész a konvektoron melegszik. Azért is választottuk ez a megoldást, mert később ha a gyerek elkezd kúszni-mászni , nem akartam, hogy a szőrös legyen (mert ha minden nap feltakarítunk is, szerintem elkerülhetetlen, hogy nem ne legyen macsakaszőr.)
2010. nov. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Nekünk 1 éve van már macskánk,plusz kettő gyermekünk.Igaz már nem babák,de azért csúsznak másznak eleget a padlón.(tele van szőrrel a nadrágjuk)

Szerintem csak vedd rá magad,hogy minden reggel porszívózd át a padlót,és a szőnyegeket.(tényleg iszonyat sok szőr ki tud hullani)

Egyébként én akkor is naponta porszívóztam a mászós korban lévő gyerkőc miatt amikor még nem volt macskánk. Viszont más egyéb bőven volt haj,morzsa,por stb...mindjárt a tenyerükre tapadt.

Ja és a cicánk sokat van a szabadban,a lakásban csak eszik és alszik a kosarában,mégis "termeli" a szőrt.De viszont nagyon szeretjük.:)

2010. nov. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Épp ez volt a gondom.Én nem tudtam megoldani a dolgot úgy,hogy ne szedjek ki napi X szőrszálat a gyerekem szájából.Bármennyit takaríthattam.És most,hogy 7 hónaposan elkezdett mászni,kész rémálom volt.Így aztán sok sírás után,de odaadtam egy barátnőmnek a cicámat,aki 10 évig volt a "gyerekem".Tudom ez kegyetlenül hangzik,de a kisfiam egészsége bárminél fontosabb.És azért valljuk be,bármilyen tisztán van is tartva egy cica,akkor se való a szőre egy baba szájába... Sajnos nálunk így alakult,de legalább a cica is jó helyen van,és én se őrülök meg... (itt zárójelben megjegyzem,hogy a cicánknak is jobb lett így az élete,mert legalább CSAK ő van megint,és szeretgetve van,úgy ahogy nálunk volt a baba előtt.Mert amióta hazajöttünk a kórházból ,az a szegény cica mást se hallott,mint: most ne.. ,menj onnan.. ne gyere az ágyra.. nem szabad.. szóval igazából már őt is nagyon sajnáltam) Remélem nektek sikerül megoldani a megoldhatatlant,nekem nem ment :((((
2010. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%

utolsó:

igazad van, én is ezt tettem....2 cicám van, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, elvittem anyémékhoz, azóta ott vannak, anyám nagyon szereti őket, jó helyen vannak, 3 évesen vittem oda őket, most majdnem 5 évesek. ha nem lehetett volna anyámékhoz vinni, akkor barátnőm lett volna, aki szintén cicapárti.

szóval kérdező, én valami ilyesmivel oldanám meg....

2010. nov. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
Az én cicám is Édesanyámé lett. Képzeljétek - világ életében vad, nem bújós cica volt - olyannyira jól érzi magát, hogy csak anyára hallgat. A múltkor megakartam simizni, és elfutott.........már nem ismer meg. Nagyon rossz volt..........
2010. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Nekünk még nem született meg a baba, de van egy félperzsa cicánk.

Tuti nem adjuk oda senkinek, én azt szoktam csinálni, ami gyerek mellett nem hiszem, hogy megy egy vödörbe teszek vizet +1 nagy szivacs és így takarítok ott, ahol a cica jár.

Később meg majd kitapasztaljuk hogy lesz rá idő és energia.

2010. nov. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

De írok!!! Macskával együtt dobom ki. Hisz nem való macska a lakásba. Nem hogy gyerek mellé. Ezt nagyon ellenzem. Hoisz te írod milyen nehéz kitakarítani! A gyerek lassan elkezd majd kúszni mászni az egész lakásban és szépen tapicskol a macska szőrébe stb... A másik meg nekem ne dörgölje a gyerekhez magát.

Azt megértem ha valaki szereti a macskát, de a gyerekemet jobban szeretem és ő annál sokkal fontosabb annál, hogy valami csúnyanyavaját elkapjon tőle.

Meg kell vállni tőle. Az állatnak kint a helye!!!!

2010. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

13:21-est ne is vedd figyelembe!Főleg,hogy direkt írtad,hogy az ilyenek ne válaszoljanak!!


Szóval én úgy oldom meg,hogy minden nap felporszívózok,az én porszívóm olyan aminek van kézi része is,ezzel 2 perc végig menni az ülőgarnitúrán is és van úgy,hogy napjába többször is végigmegyek vele!Mondjuk nekünk szerencsére rövid szőrű cicánk van és nem is nagyon hullik a szőre,csak elvétve találni egyet-kettőt meg ő benti cica!Az igazság az,hogy azok az anyukák akik ellenzik ezt a dolgot ők sem tudják nagyon kivédeni mert pl:a játszótéren a homokozóba is összeszedhet a gyerek bármit vagy a boltba megfog egy gyümölcsöt azon is lehetnek olyan fertöző dolgok,vagy pl az előszobába a cipőnkön is bevihetjük akár a férget is!A mi cicánk 7 éve volt nállunk mikor megszületett a babó,egyszerűen nincs szíve az embernek kitenni annak ellenére,hogy a gyerekemt is nagyon szeretem!Lehet lepontozni

2010. nov. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%

Szia! Nekem ugyan nem cicám, hanem kutyám van, de ismerős a probléma. Finom, pihés szőre van, és folyamatosan hullik, nem csak a vedlési időszakokban. Mivel panelban lakunk, csak a lakásban lehet. Nálunk minden helyiségbe bemehet a kutya. Nekem se fordult meg a fejemben, hogy elpateroljam a kutyát, 11 éve, kölyökkora óta nálam van.

Én naponta (néha kétszer is) felsöprök, parketta van, és szőnyeg nincs, pont a kutyaszőr miatt. Kétnaponta felmosok.

A kislányom már 10 hónapos, és már egy ideje beláttam, hogy szélmalomharc a szőrt mindenhonnan eltakarítani. Mióta mászik, mindent szétdobál, így percenként törölgethetném és fertőtleníthetném a játékokat. De nem teszem, persze igyekszem tisztán tartani a lakást, amennyire lehet, de nem gondolom, hogy emiatt a gyerek veszélynek van kitéve.

Amire vigyázzál, itt írta egyszer valaki, hogy ő talál néha a pelusban kavicskákat a macskaalomból. Ahogy írta, a macskaalomhoz nem fér hozzá a gyerek, de a macska behord a lábán egy-egy rögöt, és azt lenyelheti a gyerek. Az semmiképpen nem tesz jót a gyereknek, ha ürülékkel szennyezet kavicskákat nyel le.

2010. nov. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
46%
Az lemaradt, hogy a kárpitos bútorokról nem is a porszívóval, hanem a kézre húzható gumi kefével tudom legjobban leszedni a szőrt.
2010. nov. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!