Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet csinálni, hogy...

Mit lehet csinálni, hogy könnyebben kakiljon 3 hetes kisfiam?

Figyelt kérdés
Általában a következő szopi előtti órában álmában kakil, de mostanában annyira erőlködik, hogy fel is ébred és nehezen jön neki...most espumizan cseppeket adok neki, de kíváncsi vagyok van-e valakinek valami ötlete.Éjjel is sokat szenvedett most a kis drágám:(
2010. nov. 10. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Lényeges lehet, hogy szopizik-e vagy tápszer?Légy türelmes, magától is megoldódhat. Gondold végig mit ettél hátha az okozott problémát (ilyen kicsinek ritkán van ilyen jellegű gond). Ha szopizik akkor többször kínáld meg. Esetleg plusz folyadékbevitel segíthet. Elképzelhető, hogy nem a kaki lesz a gond, hanem most kezdődik a hasfájásos korszak. Erre nekem az espumisan nem vált be. Különböző homeos szerekkel is próbálkozhatsz ha így van.
2010. nov. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
szopizik, a reggeli szopinál kap egy kiskanál babavizet, ezt a doki mondta, meg az espumizánt is, mivel sok a pocijában a levegő, néha nagyon habzsolva eszik.Nem hinném, hogy hasfájás, mert úgy nyomja, hogy tiszta vörös lesz a kis feje.
2010. nov. 10. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Az anyatejes babák ritkábban kaksiznak van, hogy 5-7 naponta és ez teljesen normális! Az anyatej utolsó cseppjét is hasznosítja a baba és nincs salakanyag, ez miatt van a ritka kakilás!

Azért is erölködhet a babád, hogy a levegőt kinyomja, nem is olyan könnyű az még nekik 3 hetesen!

2010. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem anyatejes babák pont hogy többet kakilnak mivel az anyatej könnyebben emészthető. Nekem 3 hetes koráig tudott szopizni a babám (hormonkezelés miatt sajnos) addig minden pelusba volt kaki. Amióta tápis ( most két hónapos) azóta van hogy három négy napig is nem kakilt eleinte. És azóta hogy rendeződött csak napi egy van. Szerintem várj vele hiszen még csak három hetes és most áll be az emésztése. Ha hat hetes koráig nem rendeződik akkor mégis csak a hasfájás miatt van. Nálunk is erősen nyög néha majd felrobban a feje szegénynek. Nálunk se infacol, se espumizan, se a doki által felírt nagyon erős babahashajtó nem volt hatásos. Végül két hete két naponta van egy két falat reszelt alma és így most jó.
2010. nov. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3 hetesen, anytejes babának a napi 5x, és az 5 naponként 1 kaki is normális. Nekünk az vált be, ha Hohes-c multivitamint ittam (nem vicc), fél nap múlva mindig volt eredmény.

Ha sok levegőt nyel, érdemes evés közben többször böfiztetni, erősebben masszírozva a hátát. Ami még jó, azok a melegíthető magpárnák, mi 3 hós koráig naponta többször is használtuk.

2010. nov. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!