Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit egyek/igyak, hogy a...

Mit egyek/igyak, hogy a 3hónapos anyatejes babám könnyebben kakiljon?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy normális hogy 3-4naponta székel,de látom hogy szenved.és annyira büdösöket pukizik,hogy az vetekszik egy felnőttével.Laktoherb teát iszok(pár napja),és amellett sok folyadékot is.Múltkor szilvát ette,(hogy engem is meghajtson kicsit)attól csak jobban görcsölt,bezzeg én...:-)

Esetleg "hőmérőzzek"?Hogy kell?


2010. szept. 10. 21:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne hőmérőzz, inkább glicerines kúpot használj.

Mi 6 hetes korától 3 hónapos koráig, ha nem kakilt kúpot adtunk neki este fürdés előtt.

Mi úgy szoktuk, ha nagyon erőlködik akkor egy kúpot( gyerekeknek valót) 4 fele vágok, és 1/4-et feldugunk a popsijába, és elkezdem bicikliztetni, tornáztatni, akkor elindulnak a pukik, és jön a cucc :-)))

Nekem anyukám, gyógyszerészeti asszisztens volt, és Ő mondta hogy ők sokszor csináltak ilyen kúpot, és semmi vészes dolog nincs benne, csak sikosít tulajdonképpen, meg ngert vált ki. És nem lehet hozzászokni mint a hőmérőzéshez,mi sem szoktunk hozzá, erre példa a fürdőben áztatott ruhák, amiket ma úsztatott el a fiatalúr! :-)

Szerintem holnap kúpozd meg hogy megkönnyebbüljön , majd ami nekem még bejött, őszilé napi fél liter vagy barack, próbálj meg enni/inni. Az én fiam nem hasznosítja az egész tejet, mint sokan mondják, mert először 4 kakimentes nap után kúpoztuk meg, és 5 pelus tele lett!!! Azóta max 2 napot várok (ebben a hónapban 2* kapott kúpot), de ez az én fiam, és úgy tűnik ebbe a dologba rám hasonlít :-))(((

2010. szept. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az én babóm is anyatejes. Ő most 5 hónapos. Ha nekünk ilyen problémánk volt, akkor itattam vele egy kis Mecsek-baby teát, és mosolyogva kakilt utána. Nekünk ez jött be, a hőmérőzésben nem tudok segíteni, mert én azt nem csináltam!
2010. szept. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én hőmérő párti vagyok. Nekem segített a kislányomon. Nekünk is ez volt a helyzet. 3 naponta hőmérőztem, volt, hogy 5-10 perc is kellett, hogy kinyomja, de mindííg összejött. Majd 2 hét múlva rávártam egy napot és utána már ,magától ment neki 2 naponta. Mikor meg bevezettük a gyümölcsöket minden rendeződött.
2010. szept. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hajnalban,kaja elött 10ml meleg vízet itass vele.Nekem bevált.
2010. szept. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!