Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a szabályok babaetetés...

Mik a szabályok babaetetés kérdéseiben?

Figyelt kérdés

Nem értek egy pár dolgot, és midne netes oldal mást ír ezért tapasztalt anyukákhoz fordulnék.


3 ls fél hónapos a kisfiam, még szoizik csak és szeretném ha pár hónapig még így is maradna, de utána hogyan tovább? Már úgy értem hogyha pl. 5-6 hósan elkezdem neki adni az almát vagy barackot, akkor attól még ugyebár kell neki anyatej is néhány étkezésnél. És milyen ételek jönnek a sorban? Meg mikor érdemes kiváltani a szopikat gyümire, zöldségre? Mikor ehet husit?

Egyáltalán, mennyi idős koráig van szüksége tejre vagy annak híján tápszerre, tejpépre?

Bocsánat ha buta kérdés de érdekelne hogy csináljátok TI ezért akinek van kedve leírhatná nekem.

Szép napot!


2010. nov. 11. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Tegnap valaki feltöltött ide egy szuper táblázatot, mindjárt megkeresem...
2010. nov. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 6 hósan kezdtem neki adni először reszelt alma levét,2-3 napig,pár kiskanálnyit,majd őszibarack levét,majd reszelt almát,első nap 1-2 kanál,másnap 2-3,stb,fokozatosan emeltem az adagot. Majd barackpüré ugyanigy. Majd almához meggy (passzirozva),sütötökpüré. Ezeket adtam az első hónapban,2 szopi között,naponta 1x. Köv. hónapban jöttek a zöldségek,krumpli,cékla,sárgarépa stb. Minden új ételt külön kell kóstoltatni,3-4 napon keresztül. Húst kb 8 hósan adtam először a fözihez,csirke és pulykamellet.

Van sok jó táblázat a neten,vagy az oltási könyvetekben nézd meg,pontosan miket lehet adni sorban.

Szopit csak akkor váltottam ki,amikor már egy nagy adag főzeléket megevett (legalább 150 ml), az ebéddel kezdtük.

De gondolom jár hozzátok védőnő,majd ő elmondja részletesen,mit hogy csinálj.

2010. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösözönöm szépen!
2010. nov. 11. 12:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is 6 hónaposn kezdtem, 8 hónapos koráig csak 11x evett zilárdat, mellé 7 hónapos koráig a sziklárd kaja után is cicizett.

De én alma, banán, szilva, körte barack különböző keverékeivel kezdte ahozztátplálást, a mennyiséggel nem volt gond, evett, mint a gép.

Az almát magában vizsont utálta.

-8-10 hónapos koráig napi 2x sziálrd ( ebédre főzelék, uszira gyümölcs)

-10 hónaposan kezdett regglit kapni, pépet, kenyeret...

-12 hónapos kora óra vacsorázik velünk


1 éves koráig szopott reggel, délelőtt, délután és este.


Most 20 hónapos még 3x szopik, a délutáni alvás utánihoz nagyon ragaszkodik.

2010. nov. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!