Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden 16 hós kap már felvágot...

Minden 16 hós kap már felvágottat valamilyen formában?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos elmúlt a kisfiam, és neki már elég régóta adok. Csirke- vagy pulykamell sonkát, vagy paprikás, esetleg fokhagymás szélű sonkát, aminek a szélét levágom (ez azt hiszem, tarjából van...)

Virslit inkább krumplifőzelékhez szoktam neki adni sütve, kolbászt pedig házi készítésűt kapott rakott krumplival. Ja, és téliszalámi jellegű házi készítésű felvágottat is kóstoltattam vele, ez nem jött be neki, így maradunk a sonkáknál.

2010. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon ritkán adok neki( 2 htente egyszer).

Nem szeretem a mű kajákat, teli van m indenfélével.

Inkább készítek pl. tojáskrémes szendvicset neki sajttal.

2010. nov. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En azt szoktam csinalni, hogy megveszem a nyers sonkat es megfozom kuktaba egy kis foghagymaval, babaerlevellel, borsal, hagymaval es ebbol adok neki a vajaskenyer tetejere, mi is szeretjuk. Nem tudom ez is felvagotnak szamit de kb. 1 honapja adom neki, most 9 honapos mult. Ezt hasznalom sonkas sajtos tesztahoz is neki vagy sonkas sajtos husi tekercshez is.
2010. nov. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, de minőségit.
2010. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem minden nap adok, pedig már 20 hónapos
2010. nov. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A miénk ennyi idős korában még nem kapott.

Most 2 éves, és most is csak nagyon - nagyon ritkán.

Feleslegesnek tartom, sokkal értékesebb dolgokat ehet felvágott helyett.

2010. nov. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokaknál miért a parizer jelenti a felvágottat??? Én még egyszer sem adtam neki parizert, de szinte színhús sonkát nyugodtan ehet a gyerek...
2010. nov. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
tulajdonképpen én is még csak néhányszor(3-4)alkalommal adtam neki csirkemellsonkát,de szívem szerint még várnék vele,az oviban úgyis találkozik mindenfélével,addig inkább kímélem.persze majd fog kapni minőségibb dolgokat,de egyenlőre nem tartom fontosnak.ötleteket is tudtok adni reggelinek,vacsorának?lehetőleg olyat ami egészséges...köszönöm válaszaitokat
2010. nov. 11. 14:52
 9/10 anonim ***** válasza:

2 évesek a fiaim felvágottat még nem ettek, helyette sonkát.

Húsiipari ismeret:

Vörösárú: ilyen a párizsi,virsli, ezeket teljesen homogénné darálják.

Felvágott: pl Soprono, olasz,tiroli, ezeket enyhén darálják, ezért mozaikos a felülettük.

Szalámi: ezek a termékek nincsenek hőkezelve, csak szárítva, érlelve, esetleg füstülve. Ezek a termékek 3 éves kor alatt nem igazán jók.

Sonkafélék: itt a tarját, combot különbözö adalákokal bepácolják és megfőzik. Még ez a legjobb választás, mert ebben van a legtöbb szinhús.

2010. nov. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pl.tojáskrém (ha nem allergiás a tojásra), mézes - vajas kenyér, vajas - lekváros kenyér (persze itt sem mindegy, milyen lekvárról van szó), olajos hal pürésítve, kőrözött, saját készítésű májkrém, néha sült hús zsírjával enyhén megkent kenyér (én ezt még mindig egészségesebbnek tartom, mint a ki tudja, mit tartalmazó felvágottakat, "sonkákat" - merthogy az un. "formázott" csirke - és egyéb sonka néven futó termékek kb. annyi húst láttak, mint a párizsi ...)

Sajt, krémsajt, ilyesmi ...

2010. nov. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!