Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet ebből valamilyen egészsé...

Lehet ebből valamilyen egészségi problémája a picinek a későbbiekben?

Figyelt kérdés
Kislányom 39+6 naposan 2490 g-mal született, 10-es Apgarral.Nem lehet tudni, mitől lett kis súlyú, valószínűleg genetika, mert én voltam ilyen pici.Soha nem dohányoztam, a lepényáramlás végig jó volt, nem is volt elöregedve, és én magam meg állandóan ettem, végig szedtem az Elevitet is.Ráírták a zárójára, hogy dismaturus (éretlen) újszülött, és hogy intrauterin retard(visszamaradott súlyú).Az orvosom szerint ez 10 grammon múlt, hogy ilyen szörnyűségeket írtak rá.És sajnos zöld lett a magzatvizem szüléskor, meg kellett császározni.A kislányom egyébként minden szempontból egészséges, szépen fejlődik, minden szervét érettnek találták.Csak én aggódok, mert nagyon rossz dolgokat olvastam az alacsony születési súlyról.Szerintetek lehet valami baja?
2010. nov. 11. 15:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Nem lesz baja csak ez az orvosok bal....sága hogy 10 esetleg 100 gr-mal kevesebb mint a tankönyv.
2010. nov. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem hinném,hogy bármi baja lehet belőle :) Ha a súlyán kívül érett volt (körmök végig értek az ujjakon, nem volt rajta sok szőr, a légzése megfelelő volt, az APGAR is tökéletes volt... Az a pár gramm nem számít, valószínűleg nála ez genetikailag adott.. Épp tegnap beszéltem egy hölggyel (jó 50-es), aki elmondta, hogy ő anno 1780, a lánya 2000 grammal született, most néhány hetes az unokája és bizony ő is picike, 2230g... Mindegyikük időre született, a 39. héten... Ja! a hölgyön nem látszott semmi, utóhatás, a lányát jól ismerem, tudom, hogy egészséges :)
2010. nov. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Igen, minden szempontból érett volt.A körme elérte az ujjhegyét, még túl is nőtt rajta, a látása, hallása, és minden orvosi vizsgálat nagyon jó volt.Nem nyilvánították koraszülöttnek.

Köszi Nektek, most egy kicsit megnyugodtam!Bár a doki is azt mondta, hogy nem lesz semmi gond, higgyek a saját szememnek, és ne olvasgassak annyit:) De a gondolat akkor is motoszkál bennem.

2010. nov. 11. 15:27
 4/15 anonim ***** válasza:

Az érettségről. Harmadik gyerekem 4320 g-al született, csontra időre. A talpredőkből és a kis szőrpihékből azonban orvosilag megállapíttatott, hogy még 3-4 hetet maradhatott volna. :)

Úgyhogy az érettség nincs összefüggésben ilyen módon a születési súllyal. Eszik, fejlődik ezerrel? Igen? Nos, akkor hagyd a csudába az aggódást ezen. (Mivel anyából vagy, rövid időn belül úgyis találsz más aggódnivalót, ezt megigérhetem :)))))))))

2010. nov. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez így van, az biztos!:)Jó étvágya van, túlságosan is.Most 7 hetes, és 3920 gramm.Köszi!
2010. nov. 11. 15:50
 6/15 anonim ***** válasza:

Én pont 2500 g-mal születtem. Azért ennyivel, mert azt a 1 g-ot megelőlegezte a doki, hogy ne kelljen ezt írni a leletre. Semmi bajom nincs, 24 éves vagyok, minden komolyabb betegség vagy fertőzés, de még csak egyetlen csonttörés nélkül éltem eddig is, most várom az első babánkat.

(az elmúlt 24 év alatt 2 diplomát szereztem és 3 nyelvvizsgám van, tehát az agyammal sincs semmi gond :)

2010. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* mármint 10 g-ot...
2010. nov. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon örültem a válaszodnak is!Hát igen, egy kicsit túl van lihegve ez a születési súly.Ha egy baba nem közelíti meg a 4 kilót, akkor már mindenki csóválja a fejét..
2010. nov. 11. 16:14
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha meg túlhaladja azt a négy kilót, mint nálam, akkor is megy a fejcsóva :))))))))
2010. nov. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj! Bár kisfiam kicsit nagyobb súllyal született (2740gr, 48cm)40+4re. A kórházban engem is megíjesztettek egy kicsit. A férjem és én is kimondottam magasak vagyunk. Bár én elég sovány vagyok. De két nap után beindult a tejem, és egy hét után már majdnem 3kg-mal hoztuk haza a kórházból. Nagyon szépen fejlődik. 6 hónapig csak anyatejet kapott. Most már 16 hónapos. Emlékszem én is a születése után, magamat hibáztattam, hogy valamit rosszul csináltam a terhességem során, hogy viszonylag kis súllyal született. Azóta már megnyugodtam. A szervezet okos. Biztos nem is tudtam volna nagyobb súlyú babát kihordani. Egyébként ikreket vártam, de az egyik magzat 10 hét után nem fejlődött tovább.
2010. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!