Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem ehetnek a kisbabák...

Miért nem ehetnek a kisbabák 1 éves korukig paradicsomot, vagy paradicsom pürét, csak a paradicsomos bébi ételeket?

Figyelt kérdés
Nem értem a logikát,ha a paradicsom és ugyanígy a banán magja is kibocsájt valamit,ami megtalálható a húsában is,akkor üveges kivitelben miért kaphatja? Mi oldódik ki a magból? Nem tudja valaki?
2009. jan. 10. 14:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom,h mire gondolsz,de banánt és paradicsomot is ehetnek a babák 1éves kor alatt.A banánt fél éves kortól,a paradicsomot pedig 7 hónapos kortól.

Az én lányom meg sem eszi a bolti bébiételeket...

2009. jan. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne ehetnének? A kecskeméti paradicsomos-krumpli azt hiszem 5 hótót van. Hey-ho főzöparadicsomot használok vagy rendes paradicsomot. Sok benne a vitamin.
2009. jan. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
A banánnak nincs is magja.
2009. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

hali,


Honnan vetted, hogy nem ehet paradicsomot?

Tele van K vitaminnal, ezért már egész korán lehet adni, passzírozva, mag nélkül.

A banánnak van magja, az a pici fekete, de semmi baja nem lesz tőle a babának, adhatod nyugodtan.

Az én bébim 17 hónapos, és mind a kettőt eszi 6 hónapos korától. A világon semmi baja nincs tőle.

2009. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom,ehet paradicsomot,egyéves kor alatt.

A magvas gyümiknél van az pl epernél hogy a bébiételest megeheti,mert azt máshogy készítik,de a rendes epret nem.

2009. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nekem a gyerekorvosunk és a védőnőnk is azt mondta,hogy nem kaphatnak a babák 1 éves korig sem banánt sem paradicsomot a magja miatt,amit hiába veszel ki,a húsába is belekerül az az anyag a magból,ami allergizál 1 éves kor alatt.Csak bébiételben kaphatja,mert az másképpen van előállítva.De amúgy a gyerekorvosok és a védőnők is egy európai szakmai plánum szerint dolgoznak,tehát mindegyik védőnőnek ugyanazt kellene mondania.Miért van akkor az,hogy az egyik szerint ehet a gyerek banánt,a másik szerint meg nem.Sajtot kaphat 10-11 hónaposan,másik szerint 12 hónapos kor után ajánlott,mert tejtermék.Most akkor mi van? Ehet banánt meg paradicsomot 10 hónaposan,vagy nem,csak a bébiételeset?
2009. jan. 10. 16:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én már kb. 7 hónapos korától rendszeresen adok paradicsomos krumplit a babámnak. Igazi paradicsomból (házi, nem vegyszeres). Most a lefagyasztottból adom, mert tél van. Egyedül arra figyeltem, hogy eleinte hámozva tettem a főzelékbe, mert azt hallottam, hogy a héját nem mindenkinek bírja a gyomra. Szerintem emiatt nem javasolják. Én mostmár héjával együtt használom, először egy pici héjat hagytam csak rajta, aztán egyre többet. Nem volt semmi gond, nagyon szereti.
2009. jan. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ehetnek paradicsomot,csak a héját,és a magvakat kell kiszedni.
2009. jan. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A banánnak nincs magja: biológia tanár vagyok. Az amiről te azt hiszed, az nem a magja. Növénynemesítéssel hozták létre ezt a típust amit te is ehetsz.(Az eredetinek annyi magja volt, hogy nem volt alkalmas emberi fogyasztásra). Nem is lehet ezért a hagyományos módon szaporítani.
2009. jan. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A paradicsomról nem tudok semmit (még), de a banánra a gyerekorvosom nekem is azt mondta, hogy csak egyéves kor után szabad, mert súlyos vérzést okozhat a bélrendszerben. Még nem elég fejlett az emésztőrendszerük a babáknak hozzá. Én nem fogok adni neki, még egy fél évet kibírunk, ott az egész élet, amikor mindent ehet. Alig várom, hogy mit szól a szalonnához egyébként:D
2009. jan. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!