Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Paradicsomos recepteket...

Paradicsomos recepteket szeretnék 7 hós babámnak. Ehet már paradicsomot, jól tudom? Milyen fűszereket használhatok hozzá?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 08:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia

Én először egy kis házi paradicsomlevet kóstoltattam vele majd jött a paradicsom leves. Mivel a házi paradicsom elfogyott és boltit semmilyen formába nem adnák neki (11 hós) főleg,hogy az igazi "rendes" paradicsom ilyenkor még nincs és az a sátras külföldi íztelen éretlen valami van.... így néha paradicsomos üveges bébiételt kap.

2010. márc. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A paradicsom elég allergizáló, ezért én nem adnék neki. Már csak azért sem, mert a kislányomnak, aki most 3 éves a mai napig kicsípi a popsiját, és eléggé fáj neki.
2010. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Már simán lehet neki adni. Enyém is 7 hós, és most adtam először neki, úgy ette, hogy 1 üveg nem volt neki elég. (máskor 3/4-et eszik). Imádta. Semmi baja nem volt tőle, max. attól ne ijedj meg, ha a kakija pirosas lesz. Én egyből tisztába teszem, ahogy kinyomja, (látványosan, hangosan szokott kakilni:) és így gyönyörű a popója. Ha rajta ülne sokat, az övét is kicsípné, és teljesen mindegy mit evett előtte. A fokozatosságot tartsd be, akkor nem lehet baj.
2010. márc. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az első vagyok

Azt kihagytam,hogy én is kb 7 hónaposan adtam neki először és semmi baja nem lett tőle.

Ha nagyon nem bírja akkor pihentetni kell a dolgot,egyébként az általános,hogy vannak babák akik ezt azt nem bírják attól még a másik bírja. Szóval nyugodtan mehet egy kis teszt neki.

2010. márc. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Már de bocs 3. A mienket nem azért csípte ki, mert nem cseréltem pelust, hanem mert allergiás rá. 2. voltam
2010. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a paradicsommal sok baba van így. Tőlem nyugodtan próbálkozhat a kérdező, de, ha esetleg majd vörös lesz a popsija a kicsinek, sakkor gondoljon a paradicsomra. Remélem ő nem jár úgy mint mi. Csak gondoltam nem árt tudni (2.)
2010. márc. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia a nyers paradicsomot nem eheti egy év alatt, de a feldolgozott formáját igen. Én bio paradicsomléből szoktam neki főzni, bazsalikom, oreganó már jöhet mellé nyugodtan.

Orvosom szerint a sima paradicsomlé is jó, amibe nincs cukor meg tartósító. Csak én lihegem túl a bioval :)

2010. márc. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,mindegyik hasznos volt,akkor nagyon apránként fogom kostóltatni! :)
2010. márc. 24. 10:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is bio paradicsomlevet adok neki, ha tehetem mindenből csakis biot! Ezt nem lehet túllihegni, hisz a vegyszeres dolgok nekünk is ártanak (nem egyből, hanem alattomosan évek alatt) hát még a babáknak. Szóval okosan adtad neki a biot. A popsi pirosodásos válaszolónak pedig, elhiszem, hogy cseréled gyorsan, nem megbántani akartalak, akkor valószínű ő allergiás rá. Ez az allergia szerencsére azért ritka, csak most mindent fölfújnak, hogy el lehessen adni a termékeket, gyógyszereket, szóval nyugodtan próbáld ki szép fokozatosan kedves kérdező, mi is 7 hósan kezdtük, és kutya baja tőle, imádja. Szerencsére az egészséges babák azért ilyen korban már simán ehetik és eszik.
2010. márc. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2010. márc. 25. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!