Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van különbség a császármetszés...

Van különbség a császármetszéssel és a természetes úton született babák között?

Figyelt kérdés
Tegnap egy mősorban arrol beszéltek hogy a természetük nem egyforma, de nem hallottam pontosan mert hangoskodott a császármetszéssel született babám :)
2010. nov. 12. 12:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem annyi tényező befolyásolja egy gyerek természetét, viselkedését, hogy nem lehet egyértelműen csak a születés módjára fogni bármit is.

Amúgy 2 természetes, illetve 2 császármetszés között is óriási különbség lehet.

2010. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

:) nyugi, nincs. :) nem ettől függ, hogy milyen egy baba természete. ez genetika és nevelés (törődés, szeretet) kérdése.

Biztos valami olyasmi lehetett, hogy a természetes mód jót tesz a babának, vagy a császár jobb, mert nem kell átverekednie magát a szülőcsatornán, stb. Ezek csak egy-egy események egy hosszú élet folyamán, nincs ennyire meghatározó szerepe. :)

2010. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%

Én császarral születtem, ikerhugai simán.

5 év van köztünk, természetre tök egyformák vagyunk mind a hárman, egyikünk sem egyszerű eset.

Egyszer -vagy 20 éve- külsőre hármasikreknek is néztek minket:-)))))

2010. nov. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Bocs az Offért, de melyik műsor volt? Melyik adón? Engem is érdekelne. :)
2010. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
A bélflórájuk különböző, mert a vaginális úton született baba találkozik a szülőcsatorna amúgy nem káros baktériumaival, míg a császáros baba nem. Debármi egyéb különbség nem hinném, hogy lenne.
2010. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy hallottam,hogy "aki császárral születik az nem olyan talpraesett,mert nem küzdött meg az életéért!"

Ez is egy műsorben volt!


De csak magunkat hozva példának, a párom császárral született és hihetetlenül logikus,talpraesett, okos életrevaló.....Jobban mint én,pedig én simán születtem!


Szóval semmiképp ne gondolkodj ilyenen,mert ahogy az első válaszoló írta,ez jobban függ az utána való dolgoktól a genetikától...


Szeresd a Babád mindennél jobban,tegyétek neki lehetővé,hogy szeretetben nőljön fel,ennél fontosabb nincs Neki!


11 hós kislány Anyuja!

2010. nov. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Valami olyanról hallottam már, hogy a természetesen született babának meg kellett küzdenie, hogy megszülessen, ezért később erősebb lehet, ha pl betegséggel kell "megküzdenie", illetve pszichésen is hathat. Ezzel ellenben a császáros baba "csak úgy" megszületik, nem kerül stresszhelyzetbe, így később is nehezebben bírkózhat meg a gondokkal, mert nem tudja, hogy kicsit küzdeni kell, hogy utána jó legyen...

De szerintem is ezer dolog alakítja ki a jellemüket, ez csak egy kis porszem az egészből.

Császáros baba anyukája

2010. nov. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a megküzdés több okból is sántít pszichológiai szempontból. A szoptatott és a tápszeres babáknál is sokszor ugyanezt hozzák fel, hogy a szoptatott baba talpraesettebb és jobban teljesít az életben, mert már a kezdetektől meg kellett küzdenie az ételért, a tápszeresnek meg csak folyik a szájába az étel. No de akkor mi van a szoptatott, de császáros illetve a természetes úton született, de tápszeres babákkal?

Nem ettől függ.

2010. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat. Valóban mintha a talpraesettségről lett volna szó, mintha az rémlene :)

Arrol is beszéltek hogy a császármetszéses baba köré párnkat kell rakni, hogy tudjon "bujni" mint a szülőcsatornán, de ez szerintem hülyeség.... És valóban nevelés kérdése, mert az én kislányom szerintem nagyon talpraesett, hamar feltalálja magát, barátságos, míg a barátnőm természetes úton született lánya ki sem mászik az anyja fenekéből (bocs a kifejezésért, de így van). Meg azt is mondták, hogy a természetes úton születettek könyebben adaptálodnak, könyebben és maguktol vesznek először levegőt, mert kicsit összenyomodnak. Ja, és egy iden nyelvű csatornán láttam a Dokik-ban (amerikai)

2010. nov. 12. 13:22
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek a szoptatott és tápszeres dologgal, mert az enyém is tápszeres, és 2 év alatt 2-szer volt megfázva, és mint irtam talpraesett. Szokták mondani, hogy a szoptatott babák okosabbak. Vitatkoznék, 4 diplomám van és tápszeres voltam. És vannak a családban ellenpéldák is.
2010. nov. 12. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!