Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van e esély a koraszülésre,?...

Van e esély a koraszülésre,? Ha az első kisbabám koraszülött volt. Jelenleg 30 hetes terhes vagyok és félek, mivel az első 34. hétre született és 2 nap után meghalt.27 hetessen felvettem a tüdőérlelő inyekciót.

Figyelt kérdés
2010. nov. 12. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom ,ami az első babáddal történt.Ha nem genetikai háttere volt a koraszülésnek,akkor nem valószínű h ez a babád is előbb érkezik.Anno mondtak vmit,h miért történt,v kivizsgáltak?Feküdj sokat,pihenj,szedj Elevitet.Mit jelent h felvetted a tüdőérlelőt,megkaptad v csak szeretnéd felvetni az ötletet az orvosnak h megkapd?
2010. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű, attól függ mi volt a baj!
2010. nov. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Minden terhesség más.Nem biztos,hogy koraszülött lesz a második is,ha minden rendben veled,és sokat pihensz,nem lesz baj.én az elsőt 33.hétre szültem,a másodikat 1 nappal túlhordtam.Mondjuk a 2.-nál majdnem végig szinte feküdtem a 25.héttől,mert akkor 1 hét kórház volt görcsölés miatt.De a méhszájam végig zárva maradt.Ne idegeskedj,minden rendben lesz!
2010. nov. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első 30.hétre született,a második pedig kiírt előtt 2 nappal.Második terhességemnél folyamatosan elkellet látni a 12 kg-os, 18 hónapos fiamat.Sajnálom ami az első babáddal történt.A második terhességemet végig imádkoztam,csak nehogy koraszülés legyen megint.Én pozitív példa vagyok.
2010. nov. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segitettek nekem.

Nem volt semmi magyarázat az első koraszülésre, csak azt mondták hogy, a baba tüdeje nem volt kifejlődve.Igen már felvettem a tűdőérlelő inyekciót a 27.héten.

2010. nov. 13. 07:32
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, minden terhesség más. Most biztos, nem lesz semmi gond, erre gondolj. Azért szerintem az első babánál más gond is volt, hogy nem fejlődött ki addigra annyira a tüdeje, mert 34. hétnél már életben szoktak maradni. A kórházban a szobatársaim között 2 anyukának is 29. hétre született a babája, és túlélték, persze több hétig intenzíven voltak. De ha most kapsz már tüdőérlelőt, akkor biztos nem lesz ilyen probléma, pihenj sokat.
2010. nov. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nem tudok semmi konkrétat írni, csak szorítok Nektek, hogy minden rendben legyen! Érdekelnek engem is a válaszok, mert az én fiam 35. héten született. Szerencsére vele minden rendben, de félek, hogy a következő terhességem hogy végződne! Nálunk sem tudta megmondani az orvosom, hogy vajon miért indult be egy hónappal hamarabb a szülés. Még nem tervezzük a következő babát, a kicsi most 9 hónapos, de ha belegondolok, hogy megint koraszülött lehet, és esetleg valami baj is lehet, akkor egyáltalán nem is szeretnék...

De azért látod vannak itt pozitív példák is, úgyhogy bízz benne, hogy most nem lesz semmi probléma!

2010. nov. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom a 34. hétre született 2320 gr-al és nem volt semmi baja. Pár napig inkubátorba volt és a 9. nap vihettem haza. Valószínűleg a teherbe esés előtti méhszák konizációs műtét miatt volt a koraszülés. Én viszont annyira féltem újra babát vállalni, hogy 7 évet vártam a következővel, aki a 39. héten látott napvilágot. Viszont végig a terhesség alatt programoztam be magamnak a 39-es számot. Most a 3. babánkat várom, de a félelem nem múlt el. Kívánom ,hogy akkor szülj, amikor már itt van az ideje!
2010. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!