Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első baba koraszülött...

Ha az első baba koraszülött lett (36 hét), mi az esély, hogy a második is az lesz? Szeretnénk még egy babát, de félek, hogy Ő is korábban születne. A koraszülés okát nem tudni.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 00:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Talán túl sok idegesség,stressz?Meddig dolgoztál a terhességed alatt?

Szerintem ha nem izgulsz annyira,akkor kevesebb az esélye a koraszületésnek.

2010. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 36 hét egyáltalán nem vészes, enyém fiam is 36 hétre született, és makkegészséges. Nálam tudható, hogy egy hüvelyi fertőzés miatt repedt meg a magzatburok, ezért indult be a szülés idejekorán.


Egyébként minél több idő telik el két szülés között, annál kisebb a koraszülés és a kis súlyú baba kockázata. Tovább csökkenti a kockázatot, ha az anyuka nem dohányzik, nem iszik (nem feltételezem rólad, csak leírom), egészségesen él, sportol, nincs elhízva, nem kórosan sovány.

2010. aug. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyobbik 29. hétre született, a pici 39-re. Több anyukát is ismerek a koraszülött osztályról akinek azóta született babája és a második baba időre jött.
2010. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!A terhességem alatt tényleg sokat idegeskedtem,lakást festettünk,dolgoztam,lehet ez volt az oka.
2010. aug. 25. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Meddig voltatok kórházban, hogy ennyire megviselt?
2010. aug. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5 napig voltunk kórházban,de szerencsére nem volt semmi baj a babával,kicsit nehezen indult meg a tejem.A 26. héttől laza volt a méhszájam,nagyon sokat keményedtem,33héten már jóslófájásaim voltak.Akkor próbáltam egy kicsit többet pihenni.De ha már van egy 3 éves gyerkőcöd,azért nehezebben tudsz "vigyázni magadra ".De a válaszokból úgy látszik, hogy nincs összefüggés a két terhesség között.
2010. aug. 28. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!