Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos! Adjam tovább az antibioti...

Sos! Adjam tovább az antibiotikumot vagy nem?

Figyelt kérdés
9 hónapos lányom beteg volt a héten, torokgyulladása van, lázas volt. Kapott antibiotikumot csütörtöktől. Tegnap estére csupa pötty lett, ami viszkethet is mert egész éjszaka ordított. Szerintem az antibiotikumra allergiás. Láza már nincs. A dokit megpróbálom ma elérni, de addig is adjak neki még antibiotikumot vagy ne? Vasárnapig kéne kapnia.
2010. nov. 13. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmiképp ne add tovább. A mellékhatások között olvastál ilyesmit? (bár a kiütések elég valószínű, hgy amiatt vannak)

(ápolónő)

2010. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos de én addig nem adnám míg nem beszéltem a dokival.
2010. nov. 13. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Reggel nem adom be, megpróbálok beszélni a dokival. Remélem nem bárányhimlő, mert az ovódában (ahová a nagyobbik jár) bárányhimlő van. De sok ici-pici kis pötty van a babán és mindenhol. És nem hólyagos. Láza sincs.
2010. nov. 13. 08:01
 4/7 anonim ***** válasza:
vidd be ügyeletre,valószinűleg allergiás lesz az antibiotikumra..addig is adj neki calciumot
2010. nov. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is így volt.Antibiotikum kúra után,tiszta pötty lett.A doki csalánkiütést állapított meg,és azt mondta,nagyon sok gyereknél előfordul,hogy egy vírusfertőzés után,amikor kitisztul a szervezete,kijön a csalán.Calcimusc-ot ivott,és Zirtec-cseppet kapott.Ez már kétszer előfordult,most 15 hós,és mind a kétszer a betegség után.
2010. nov. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a sumetrolimtól volt ilyen és még más tünet. Nem adhattam tovább.
2010. nov. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Voltunk az ügyeleten, az antibiotikumra allergiás. Kapott calcimusc-ot meg Fenistil cseppet. A popsija és szörnyű lett az antibiotikumtól. De már jobban van nem lázas.
2010. nov. 13. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!