Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S Úgy néz ki arcüreggyul...

S. O. S Úgy néz ki arcüreggyulladásom van, holnap megyek orvoshoz, ha kapok antibiotikumot, akkor elvileg nem szoptathatok tovább?

Figyelt kérdés
Járt már így valaki?
2011. febr. 23. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:

én szoptattam antibiotikummal, a kettő nem zárja ki egymást

először a szülés után kapta vénásan

2011. febr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondd meg az orvosnak , hogy szoptatsz és ő ennek tudatában fog gyógyszert írni neked.
2011. febr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem a csaszaros heg gyulladt be de piszkosul es arra kaptam antibiotikumot. azt mondta a doki ez a szoptatasnal akkor gond ha egy ket napos a baba. nem tudom te babad mennyi idos, de ha nem par napos szerintem nem lesz gond!!
2011. febr. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első

egy jó tanács: gyerekorvost kérdezd meg, az antibiotikummal kapcsolatban, a házi és szakorvosok, sz.rn.k rá, azt mondját, hogy ne szoptass, baromira nem érdekli őket és nem felvilágosultak:-(((

(amikor fogamat műtötték, közölték, hogy mindek szoptatom a 13 hós láynomat (majdnem mondtam. Közöd?), aztán végül be sem szedtem az antibiotikumot, így is elmúlt az egész gyulladás pár nap alatt, nyál a legjobb fertőtlenítő)

2011. febr. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kaptam végül antibiotikumot, de nagyon megszenvedtünk vele, mert görcsölt a hasa. Sajnos az antibiotikum megöli a jó bélflórát és baktériumot is, így a picike fenekéből csak úgy spriccelt a vizes-zöldes-bűzös kaka. És ez addig tartott, míg szedtem az összes gyógyszert. Utána probiotikumot kellett adni neki és nekem is.:( Hát ennyit a gyógyszerekről...de azért szoptattam tovább...a dokinénink és védőnő javaslatára.
2011. febr. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mondd el hogy szoptatsz, és úgy adjon antibiotikumot!

Én is sajna egyszer megszívtam egy orvossal (ügyelet) közölte ő is hogy ne szoptassam a lányom (3 hós volt),de én előtte felhívtam a saját dokim, hogy miket írhatnak fel szopi alatt!Ő elmondta, én meg bent kioktattam a dokit!Mondtam neki, hogy vagy felírja az augmentint, vagy megyek a betegjogi képviselőhöz :)Mert semmi köze hozzá, hogy én meddig szoptatom a lányom!Én eljöttem mert beteg vagyok, és elmondtam a tényezőket, neki mag aza dolga, hogy gyógymódot javasoljon, és mivel van a tényezőknek megfelelő orvosság legyen kedves írja fel és hagy menjek ahaza a gyerekemhez!

15 hós és még mindig szopizik, de pont a múlt héten egy idegbecsípődés kezelés alatt kaptam meg megint, Egy orvostól hogy minek szoptatom még!Ha tapaszt akarok akkor hagyjam abba!Csak annyit mondtam, hogy nem szeretnék tapaszt! Én már nem vitatkozom!

2011. febr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10:34

Nekem a felnőtt ugyeleten amire azt mondták(amoxicilin), hogy ne szoptassak (ja 5 hós csak anyatejes babát 2 hétig nem szoptatni), atrra gyrekorvosi ügyeleten azt a választ kaptam, hogy nyugodtan.

2011. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is most volt arcüreggyulladásom, én Bioparox sprayt kaptam, szóltam, hogy szoptatok, és megnyugotattak, hogy ez a legenyhébb gyógyszer erre. A gyerekorvost is megkérdeztem, és ő is ugyanezt mondta, a védőnő is. 2 nap után helyretett! Szoptass nyugodtan!
2011. febr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Voltam orvosnál és Amoxicilint kaptam. Algopirint is kénytelen vagyok beszedni napi 2-t, mert reggeltől estig, vagyis még éjjel is, szét akar szakadni a fejem. Próbálom úgy megoldani a reggeli gyógyszerezést, hogy a délelőtti altatáskor megszoptatom, és mikor a következő etetés van, 3 óra múlva, akkor hozzátáplálom(7 hós), és cicit így csak újabb 3 óra múlva kap. Így az Algopirin hatása addigra biztosan kimegy. Sajnos máshogy nem tudom megoldani, mert lányom semmilyen tápszert nem fogad el, hiába próbáltuk, hogy addig nem kap amíg éhes nem lesz.

2011. febr. 25. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!