Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a 10...

Hogyan szoktassam le a 10 hónapos lányomat az éjszakai cicizésről? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
már 1,5 hónapja tart,szeretnék tenni valamit ellene,mert már nagyon fáj reggelre a mellem....állandóan csak szopizni szeretné egész éjjel...
2010. nov. 13. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Adj neki cumit.
2010. nov. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem fogadja el.....teát sem...cumit soha,nemcsak éjjel.
2010. nov. 13. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Én 15 hónaposan szoktattam le az éjszakai evésről. Apa ment be hozzá, megkínálta vízzel, nem tetszett neki, visszaaludt. Kb 3 nap alatt megszokta, hogy ne keljen éjjel.

Az nem állapot, ha egy 10 hónapos egész éjjel szopik, te nem pihened ki magad, meg nem is kell már gy ekkora gyermeknek ennyiszer, főleg nem egész éjszaka.

2010. nov. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én így vagyok a 2 évesemmel... :) Kisebb korban egyébként könnyebb. Próbáld meg, hogy csak simized, felveszed, ringatod kicsit. Első nap ne várj csodát, de talán néhány nap alatt hozzászokik. Az enyém mondjuk már követeli a cicit, kiabál, rugdos, fetreng rajtam, hihetetlen mit produkál, ha azt mondom neki, hogy nincs cici, mert fáj anyának... Van olyan, hogy egy idő után csak elalszik, de olyan is, hogy nem bírom tovább és akkor megkapja. Ezért van neked viszonylag könnyebb dolgod. :) A foga nem fájhat neki? Az enyém akkor szokta igazán nyúzni a cicim, amúgy már azt elértem, hogy van amikor a víz is elég. Persze ez is időbe tellett. Most viszont jön az utolsó rágófoga (már 1 hónapja), ez nagyon megviseli + bölcsi + déli cicizésről leszokás, szóval nálunk zűrösek az éjszakák. Az enyémnek sem kellett soha cumi, bár én ennek kifejezetten örülök. :)
2010. nov. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Enyém lassan 15 hónapos, sajnos nálunk sem túl gördülékeny ez. Kb. egy hétig van sírás nyűglődés, minden éjjel egyre kevesebb (cumija van, vizet nem fogad el, teáztatni nem akarom), a hajnali egy szopi nekem beleférne, de valahogy mindig visszaesünk. Pl. utazás vagy betegség miatt, vagy fogzás, amikor nem hagyhatom sírni, mert felébred a testvére, apja és mindenki, vagy nem kap rendesen levegőt az orrán, én ilyenkor sem hagyom sírni.

Ha meg ráállok, hogy megszoptatom, akkor minden éjjel egyre sűrűbben ébred, míg eljutunk oda, hogy akár 20 percenként is. :o(

Hiába második gyerek, az elsővel ilyen gondunk nem volt, úgyhogy csak próbálkozunk, csak próbálkozunk... :o)

2010. nov. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!