Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért zöld a baba kakája?

Mért zöld a baba kakája?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy túlevés miatt lehet zöld, de olvastam máshol, hogy ez tévhit. A babám holnap tölti be a 16. hetet. Olyan 4 hete kezdte el azt, hogy napjában többször kakál. Előtte volt, hogy 5 napig nem kakált. Van, hogy 4x-5x is kakál. Első 1-2 kaka szép okkersárga, aztán zöldet kakál. Csak anyatejes, mást nem kap. Tudja valaki, hogy miért kakálnak a babák zöldet? Teljesen normális az állaga, csak zöld. Nem aggódom, csak kíváncsi vagyok.

Köszönöm a válaszokat.


2010. nov. 15. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
pedig ez a túletetés jele, különösebben nem veszélyes ha nem fáj a hasa a babának. Majd ha jobb lesz az emésztése, nem lesz zöld.
2010. nov. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
rossz emésztés jele szokott lenni,de nem kell aggódni miatta
2010. nov. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem foglalkozz vele, nálunk is volt ilyen
2010. nov. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha túletetés jele lenne, akkor nem kéne egész nap zöldet kakálnia? Egyébként nem mondanám, hogy túleszi magát, mert 2 óránként eszünk nappal, de nagyon piciket. 50ml-t eszik egyszerre kábé, mert mikor megyünk olyan helyre, ahol nem tudom előkapni a cicim, oda lefejt tejjel megyünk, és akkor 50ml-t szokott kábé megenni egyszerre.

A rossz emésztés? Úgy érted, túl gyors? vagy nem dolgozza fel eléggé a tejet?

2010. nov. 15. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztos nem túletetés.Az én babám 3 hónapja csak ilyet produkál és napi 450-500 ml tejet szopizik és 7000 gr. soha nem evett sokat!
2010. nov. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
anyatejes babáknál,gyakori a zöld széklet és nem jelent gondot
2010. nov. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, hallottam már, hogy anyatejes babáknál gyakori. Hát akkor egyszerűen csak ilyen a babám:D Délelőtt sárga, délután zöld:D
2010. nov. 15. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már hozzátáplálok elég sokszor és még mindig tök zöld:)
2010. nov. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!