Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom ekcéma miatt...

1 éves kislányom ekcéma miatt most nem kaphat semmilyen tejterméket egy hónapig, mivel válthatom ki a tejpépet?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba, estétől reggelig még szopizik, tápszert sosem fogadott el, mikor kevés volt a tejem, akkor sem.

Néha adnék neki kakaót, macikávét, de mibe tegyem?

Eddig a tejpépekkel szépen ki tudtam egészíteni az étkezéseket, de most tanácstalan vagyok. Előre is köszönöm a segítséget.


2010. nov. 16. 09:46
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Eddig csak túrót és natúr joghurtot evett a lánykám, de ezeket is csak kb heti egyszer, sajtot még nem kapott, így nem is értem, miért a tejtermékekre gyanakszik a doktornőnk, hogy az okozhatja a kiütéseket.
2010. nov. 16. 09:47
 2/13 anonim ***** válasza:

gabonapelyhekkel, amiket vízben lehet megfőzni.

Rizsital, szójaital és ilyen termékek például szintén lehet alternatíva.

tejmentes pépek

2010. nov. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A tejpép is tejből van, így attól is lehet. Igaza van a doktornőnek. Adj neki bio rizstejet, egészséges.
2010. nov. 16. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

de akkor ha eddig sem adtál neki rendszeresen tejterméket, akkor most pont ebben az egy hónapban akarnál? Heti egy étkezést nem tudsz mással kiváltani?

Egyébként a tejpépek tehéntej alapúak és bárki bármit mond, pont ugyanúgy allergizálnak, mintha sima tehéntejet adnál. ha a tehéntej nem ajánlott, akkor bizony a tejalapú tejpépek, tápszerek, tejitalok sem. A kórházban is elvették a kismamáktól ezeket a termékeket, onnan tudom.

2010. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igaza van az utolsónak, sőt, igazolt tejfehérje-allergia esetén a HA-s tápszer, pép is tilos, sőt bármi, amiben tejszármazék van. Ez lehet akár felvágott, virsli, péksütemény, stb. Meg kell nézni az összetevőket.
2010. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Sinlac pép, ez teljesen tejmentes és olyna, mint a tejpép. Én alapból ilyet adok a gyerekeknek. Nem értem, miért nem irta ki eleve neked a doki. Kérj receptet.
2010. nov. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én a helyedben bőrgyógyászhoz vinném el, nem sima gyerekorvoshoz.

Sajnos ők a legtöbbször a tejtermékekre fogják rá az ekcémát, pedig legtöbbször nem is az okozza.

2010. nov. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy néz ki a baba kori ekcéma?
2010. nov. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nagyon sok ötletet kaptam, köszönöm!


Tejpépet eddig minden nap kapott a picim, így ha úgy vesszük, nem most kezdeném a tejtermékeket. Nem ez a szándékom. Csupán helyettesíteni valamivel a tejpépet.


Hogy néz ki a babám bőre? Száraz, hámló és viszkető érdes bőr, főként a végtagokon. De gondolom ahány allergia annyi féle a kiütés.


További szép napot!

2010. nov. 16. 13:49
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocs, még egy szó, nem igazolt a tejfehérje allergia, egyelőre csak kizárjuk az étrendből, vagyis totózunk, vagy bejön, vagy nem.
2010. nov. 16. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!