Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányan adtok 1 éves kor alatt...

Hányan adtok 1 éves kor alatt tejterméket a babának? És mit?

Figyelt kérdés
Ha nem akkor tápszerrel készititek a kaját a kicsinek és meg is eszi? Mert ugye a tápi elég rossz izű.
2010. okt. 31. 14:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
joghurt pl. zabpehellyel.
2010. okt. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

8 hónapos kora után adtam túrót, sajtot, joghurtot (natúr), később krémtúrót, tejfölt.

Tejet még nem kapott magában.

2010. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És a főzeléket mivel csináljátok neki? Mindenképp tápit adok majd neki továbbra is de a kajákat nem tudom elképzelni tápiból. Meg ugye a joghurt, sajt, vaj.
2010. okt. 31. 14:17
 4/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 hét múlva lesz 1 éves.

8 hónapos kora óta adok neki joghurtot, túrót. 9 hónapos kora óta sajtot. Adtam már neki Medve sajtot is, de nem igazán jön be neki. Tejfölt és tehéntejet még nem adtam, tejfölt már tervezem. Tápszert 2 hétig kapott, aztán hordtuk a női tejet, 6 hónapos koráig csak azt evett. Én amíg nem evett tejterméket, csak lebotmixereltem a kajáját, krumplival sűrítettem.

Bocsánat a hosszú válaszért, de nem tudom, miért kérdezted, gondoltam, így hátha benne van a kérdésedre a a válasz.

2010. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

14:21-es vagyok.


Egyszerre írtunk, most már látom, mire akarsz kilyukadni. :-)


Először krumplival sűrítettem, mint már írtam. Aztán fokozatosan bevezettem a glutént, így vízzel és liszttel. Majd 8 hónapos korától joghurttal és liszttel. Gyümölcsöket Kölln olvadó pehellyel sűrítettem/sűrítem általában.

2010. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. okt. 31. 14:29
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet támadni érte, de az én lányom 10 hónapos múlt, amikor kipróbáltattam vele a tejet. Vettem házi tejet, felforraltam, aztán fele tej, fele víz arányban adtam neki kb. egy decit. Másnap 2/3 volt benne a tej. Harmadnap, mivel addig semmi gond nem volt, már nem tettem hozzá vizet. Azóta sincs semmi problémája a tejjel. Joghurtot, pudingot is adok neki azóta. Persze csak fokozatosan és nagyon odafigyelve lehet az új dolgokat bevezetni.
2010. okt. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

8 hónapos kora óta adok a fiamnak joghurtot (natúrt és gyümölcsöset is), 9 hónapos kora óta krémtúrót, tejfölt, sajtot, túrórudit (csokit leszedve). A főzelékeket még mindig krumplival sűrítem és esetleg nyomok bele anyatejet (pl. spenót főzelék). Én is csak kb. egy evőkanál joghurtot adtam neki alkalmanként, amikor én ettem és kért belőle :)

Most 10 hós múlt és semmi gond, már kalácsot is eszik :)

2010. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6 hónapos kora óta mindent kap: joghurt, túró, tej, sajt, vajkrém, bla-bla-bla.
2010. okt. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
7 hónaposan natúr joghurt, túró, 8 hónapos korától tejföl, sajt (reszelve, krémsajtot nem adok neki), 10 hónapos korától vaj. Tejet még nem adtam neki. Én eleinte (6 hónapos korától) vizes rántással, 7 hónapos korától normál olajos rántással és joghurtos habarással sűrítettem a főzeléket. Később tejfölös habarást tettem a főzelékhez, úgy, mint magunknak. Tápszerrel sose sűrítettem a főzeléket, krumplival se nagyon.
2010. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!