Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Folyton dicsekvő anyuka,...

Folyton dicsekvő anyuka, menni vagy maradni? Nekem az agyamra megy, de a gyerekemre is gondolnom kell, nem?

Figyelt kérdés
Kisvárosban élünk (inkább falu) szűkebb lakókörnyezetben sok a gyerek. Van egy anyuka (biztos mindenki találkozott már ilyennel) a "bezzegmami" aki mindig mindent jól csinál, és a gyermekei tökéletesek és ezt hangoztatja is. Úgy néz ki, mintha tökéletes lenne az élete (gondolom hogy nem az,csak mindig úgy festi le). Ha összejövünk sétáltatáskor más anyukákka, nem telik el 5 perc már az ő gyerekeiről van szó, osztja az észt, sugallva hogy ha te másként csinálod, csak hülye lehetsz. Ha valakinek a gyereke 8 hósan felállt, akkor az övé tuti 6 hósan kezdte. Ha valakinek a gyereke 1 évesen szavakat mond, akkor az ő kislánya tuti 10 hósan már beszélt. Egyrészt hogy lehet hogy ezt mások nem veszik észre? Mindig olyan nagy a társaság körülötte, másrészt pedig mit tegyek? Ha elmaradok mellőlük, akkor a gyerekemnek nem lesz társasága, vele nem akarok kiszúrni. De közben meg engem halálosan idegesít ez a stílus amit ő képvisel. És nem értem,hogy a többi mamit ez nem zavarja?
2010. nov. 16. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

vedd lazábbra,egyik füleden be,a másikon ki.én is ismerek ilyent.én még alá is szoktam adni a lovat,hogy mindenben kikérem az ő véleményét,mert "ő milyen jól ért hozzá".

vagy ha beszélgettek,akkor próbáld nem a gyerekekre terelni a szót.pl a kedvenc áruház,vagy az időjárás...

és nem hiszem hogy csak azok a gyerekek vannak körülötettek

2010. nov. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy őket is zavarja, csak pont a gyermekük miatt maradnak ők is. Ne törődj vele, próbálj inkább más témáról beszélgetést indítani, mint a gyerekeitek.

Elhiszem, hogy szörnyű lehet hallgatni.

Esetleg még óvatosan rákérdezhetsz a többi anyukánál, hogy őket nem zavarja-e. Irányítsd úgy a beszélgetést, amikor nincs ott "bezzeganyu", hogy ők mondjanak róla véleményt. Akkor majd kiderül, hogy ők hogy bírják. :)

2010. nov. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát próbáltam, de úgy hümmögtek, szóval nem volt egyértelmű egyáltalán hogy őket is zavarná...hát megtehetném, hogy a közvetlen környezet helyett becipelem a városba a gyerekeket de azért sokkal praktikusabb ha a közelben vannak/lesznek barátaik (bár ezt még túlzás mondani mivel még kicsik :))

Szóval akkor maradni és türni a megoldás :)

2010. nov. 16. 12:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a szomszédomról irtál volna.Mi 3-an jártunk sétálni még egy másik anyukával és a 3egykoru gyerek.Bármit tettem,mondtam,nekik jobb volt.Egyszer leesett a kislányom az ágyról,elkezdett sopánkodni,hogy ez vele nem történhet meg.Párnap mulva a gyereken egy-két zöld folt viritott,azt mondta fogalma sincs mi lehet ez.Magamban azt gondoltam persze.De egyik nap seb volt a gyerek a fején,kérdeztem mi ez,"leesett a teraszról,de az APJA VIGYÁZOTT rá".Majd összefutottam az apával a boltban és igen direkt rákérdeztem,hogy volt ez a teraszos leesés.Mit mondott"nem tudom nem voltam otthon dolgoztam".Annyi hazugságon "kaptam"rajta.Tehát nekük mindig minden eggyel jobb a gyereke mindig ügyesebb.Egy ideig én is a kislányom miatt mentem velük,de utána nem birtam tovább.Eljárunk játszótérre,játszóházba,játszunk az udvaron.Éppen a napokban összefutottunk velük,20hónaposak a gyerekek.A kislányom folyékonyan beszél,mire ő közölte velem."Pistike is beszél már,de csak akkor ha ketten vagyunk,ha más valaki ottvan nem beszél."Normális?ÁÁÁ.Ha tényleg nem akarod a társaságukat elhagyni akkor,beszéljetek vele,többen ha mások is igy látják.
2010. nov. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az a baj mondom, hogy itt nincs játszótér, és nincs más társaság, legközelebb csak a városban. Az meg irtó macerás lenne hogy most oda beutazgatni egy babasétáltatás miatt..

Hát igen, én is kaptam már rajta kamun..:( Ráadásul iszonyat pletykás-hozza viszi az infó és nagyon kellemetlen hogy ha csak egy helyen vagyunk, máris pofátlanul rákérdez mindenre, de úgy adja elő mintha ő csak pusztán érdeklődne...Ilyenkor persze senki se mondja neki azt ami valójában kikívánkozik belőle, hogy Bocs de mi közöd hozzá...://

Na csak furcsa nekem, hogy másokat ez nem érdekel. De amúgy nagy manipulátor, mert ha érdeke úgy kívánja, kedveskedik másokkal. :(

Ha csak rólam lenne szó, és tehetném, feléje se néznék többet, de akkor ki is maradunk a társaságból:(

Próbáltam már régebben hogy egy két szimpi anyukával külön programot csináljunk, de sajnos visszatértek a szokott "brancsba" :(

2010. nov. 16. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!