Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy 6 hónapos...

Mit tegyek, hogy 6 hónapos kisfiam ne üvöltve és hisztizve aludjon el?

Figyelt kérdés

Minden altatás kész tortúra. Egy darabig elvan és játszik a cumival természetesen csak hason, majd mikor észbe kap hogy mit kellene csinálni üvölt. Persze könnyek nélkül. Tanácstaléan vagyok. tudom, hogy érti amit mondok neki, időnként rákiabálok mert de nem kiabálhatok naponta 2-3 alkalommal hogy aludj már... Nincs vmi emberbarátibb de nem túl liberális tanácsotok??

egyenlőre azt csinálom, hogy míg ő hason kínlódik... játszik a cumival, és csak könyököl, próbálom pacskolni meg ringatni... a kiságyban, de 25 perc eltelik mire elalszik, és a kezem meg lezsibbad, de sztem ez nem normál

is.... pár nap múlva hét hónapos lesz...


2009. jan. 12. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Egy ilyen kicsi baba még nem tud elaludni egyedül. Olyan rövid ez az időszak, ne idomítsd, inkább bújj össze vele! Hosszútávon az a kifizetődőbb.
2009. jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Szia,


Neked feltűnt, hogy egy pici babád van, nem pedig egy robotod ami azt csinálja mait mondasz neki?

6 hónaposan még a te közelségedre vágyik, nem pedig arra, hogy letedd, és parancsszóra aludjon.

Próbáltad már, hogy cicire teszed, simized és úgy alszik el?

Mert minden esetre sokkal kiegyensúlyozottabb lenne, mint így hogy kiabálsz vele.


Ne haragudj meg, de nekem eszembe sem jutna kiabálni a 17 hónapos kislányommal, aki még mindig cicin alszik el.

De sírni sem hallom, boldog, mosolygós baba.


És nekem nem kell ennél több.

2009. jan. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok semmi okosat írni, csak azt hogy nálunk hogy van: este egyedül alszik el, megsímogatom az arcát, lekapcsolom a lámpát és kijövök, ő meg egyszerűen elalszik és kész. Néha még 2x-3x bemegyek hozzá ha nyöszög és megint megsímogatom az arcát.


Viszont délután csak a kezemben hajlandó aludni. Fogalmam sincs miért, de akkor neki ott jó, 2-3 órán át fogom, karomat kipárnázom, hogy kényelmes legyen, ne kelljen tartani, eszem-iszom-pisilek előtte, közben halkan megy a tévé, már a "24" negyedik évadjánál tartok :D

Sokszor megkapom, hogy ez mennyire helytelen, nap mint nap piszkálnak azzal, hogy el van kényztetve, de szerintem ez nem így van! Mivel este simán elalszik és egyébként is nyugis baba ez a délutáni 2-3 óra nem veti vissza a házimunkát, tehát mondhatjuk, hogy úgyis ráérek. Ő ilyenkor szeret bújni és kész, én meg alkalmazkodom! Egyébként ilyenkor tudom nézni igazán a kis arcát, ahogy szuszizik, mosolyog álmában, egyszerűen gyönyörű és fantasztikus érzés ahogy a kis meleg testével rajtam pihen, én meg totál szerelmes vagyok belé... :)

2009. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy én megértem, hogy kiabálsz, néha tényleg elszakad a cérna, de próbáld meg az esti elalvása előtt ezt elhagyni. Szerintem nagyon sokat számít egy babánál, hogy milyen hangulatban alszik el.
2009. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%

köszi, hogy lehúztad a válaszomat..

de akkor sem tolerálható, hogy kiabálsz egy 6 hónapos babával. Ő még egy nagyon pici ember, és ha most kiabálást kap, akkor egy nagyon kiegyensúlyozatlan, "idegbeteg" felnőtt lesz belőle, amit később majd neked köszönhet. Ha tetszik, meg ha nem.

És csak rajta fog múlni, hogy ezt tudja e majd kezelni, vagy hagyja magán eluralkodni.

Ezt tapasztalatból írom neked, nem a levegőből vettem.

Velem nagyon sokat kiabáltak, amikor kicsi voltam, már összerezzentem, ha csak meghallottam a hangjukat.

Nem a megnyugvás, biztonság érzete töltött el, mint minden normális gyereket, aki meghallja a szülei hangját.


Hát csak ehhez tartsd magad.


Sok sikert

2009. jan. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Hát valóban a babádnak rád van szüksége.Nézd,ha úgy alszik el hogy 25 percet paskolod a popóját,akkor ezt kell tenned,ha más nem válik be.Tudom,sokszor nagyon nehéz,hisz van már súlyuk rendesen,mi is fáradtak vagyunk,de muszáj,ezt vállaltuk,és meghálálják hidd el.

Én nappali elalvásokkal vagyok így,nem alszik el kiságyban,mert hozzászokott hogy babakocsiban volt ringatva.Most hogy a babakocsiban való alvás életveszélyessé vált,6 hós,és bukna kifelé belőle,így egy percet sem altatom abba ,ezért csak ringatva alszik el.De van hogy egy óra hosszát ringatva sétálok a majdnem 8 kilójával,mire elalszik.Közben puszilgatom csititgatom.Tudom ez sem jó megoldás,de egyelőre erre van igénye,mert ehhez szokott,ha a kiságyba rakom csak sír.Célom,hogy egyszercsak majd le tudom rakni és ott magától elalszik,mert amúgy az esti elalvással semmi baj nincs.Szval kitartás,és tényleg ne kiabálj,hisz ő nem azért sír,hogy téged bosszantson,csak nagyon fáradt,és a mamájára vágyik,és ha ideges vagy,ő is az lesz,és méginkább nem fog elaludni.

Szval vagy próbáld meg kézben elaltatni,és úgy lerakni,és egyszercsak megszokja,vagy marad ami most,hogy így csititgatod,vagy többször kiveszed,megvígasztalod,és mindig visszarakod,mire egyszercsak elalszik.

Boldog babázást!

2009. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szia nálunk is ugyanaz van mint a harmadik válaszolónál:-)) este elalszik egyedül, de délután rajtam alszik. Nem bánom mert:

imádom hogy rajtam piheg

- én is pihenek

- tudok olvasni vagy tv-ni.

Meg kell a testi kontaktus:-)

Szerintem egyszer próbáld ki hogy ne altasd el hanem várd meg amíg elálmosodik és simogatás után pár puszival fektesd le. Nézd meg hány óra körül álmosodik el és ne tedd le előbb. Próbál megfigyelni mi is az esti ritmusa a babának, hidd el menni fog és szép estéid lesznek!

2009. jan. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!