Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás csecsemők anyukái! Ha...

Ekcémás csecsemők anyukái! Ha szopizik még a baba, milyen ételeket nem fogyasztotok?

Figyelt kérdés
A bőrgyógyász azt mondta,hogy csak tehéntejet ne igyak. A többit lehet,csak figyeljek. Ti nem diétázok?
2010. nov. 19. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Semmiféle tejszármazékot tartalmazó ételt nem eszem, ez azt jelenti, hogy mindent átbogarászok. Pl. virsliben, zacskós levesben, felvágottakban, húskrémekben is van tej, de még a péksüteményekben és néhány kenyérben is. Nekünk nem volt elég a tej és a 'látható' tejtemékek elhagyása (sajt, túró, kefír), amióta ezt a szigorú diétát tartom, azóta teljesen tünetmentes a babám.
2010. nov. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem diétázok, és nem is diétáztatom a gyereket. Egyértelműen csak száraz a bőre. Kenegetem és elmúlik. Ha elfelejtem bekenni, vagy hosszú ideig nem csinálom, mert épp nincs rá szükség, akkor újra előjön. Minden télen. 4 éves korára kinőtte a többi is.
2010. nov. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
utolsónak: akkor a te gyereked nem ekcémás, hanem száraz a bőre, ahogy írtad. akkor miért válaszolsz, ha nem vagy kompetens?
2010. nov. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szia! ugyan nem személyes a tapasztalat de mivel a legjobb barátnőm érintett a kérdésben -és egy darabig úgy tűnt mi is azok leszünk- megosztom az észrevételeket. Szóval a barátnőm sem fogyaszt tejet, és amit észrevett az ha olajos magokat eszik akkor szokott csúnyább lenni a kisfia bőre. Mogyoró, szotyi ilyesmi, vágod. Nálunk megszűnt amikor felfüggesztettem a tej ivását -rizstejet ittam helyette-.
2010. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Épp ma mondta a bőrgyógyász, hogy olyan, mint tejekcéma, nem létezik... Na most legyen okos a ember.


A fiamon viszont kijön, ha napi fél liter tejnél többet iszom. Szóval nekem nem kell minden tejszármazékot száműznöm az étrendemből. Az is igaz, hogy ő már 8 hónapos, nem újszülött vagy pici baba, jobban tolerálja a fajidegen fehérjét.

2010. nov. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az én fiam is 8 hónapos.
2010. nov. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mivel száraz a bőre, ekcémás foltok jelentek meg rajta. Sok. Szóval ekcémás. Ez nemcsak allergia miatt lehet.


Nem vagyok hülye, bár néha úgy tűnik . :D

2010. nov. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az én babám fél éves. Nem tudom,hallgassak-e a bőrgyógyászra,hogy csak tejet nem iszom. Nekem gyanús például a csoki is...
2010. nov. 20. 19:00
 9/9 A kérdező kommentje:
Az első válaszolótól kérdeznék,ha lehet! Leírnád(felsorolnád),hogy pontosan milyen ételeket eszel?
2010. nov. 21. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!