Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba már babakorában...

Ha egy baba már babakorában is remek étvágyú (nagyon sokat, jól szopizik) az már előrevetíti, hogy kisgyerekként is jó evő lesz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 30. 07:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül sajnos.A kisfiamnak baba ként nagyon jó étvágyú volt, sokat szopizott, amikor a hozzátáplálást elkezdtük akkor is rendesen evett, sokan megirigyeltek.

Most 3 éves és úgy kell belekönyörögni az ételt.

2011. okt. 30. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem feltétlenül. Az a baba lesz jó evő,akinél korán megkezdik a rendes ételek adását,és nem engedik válogatni.

Természetesen nem arra gondolok,hogy 3-4 hónaposan csülökpörköltet kapjon. De 4 hónaposan már kaphat levesben főtt zöldséget,később a főzelékekből,tésztákból stb. is ehet. Ha nem eszik,akkor el kell vinni az asztaltól,és csak a következő étkezésnél kaphat újra. Így megtanulja,hogy az asztalnál enni kell.

2011. okt. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a tápszert nagyon utálja. Nem szívesen eszi meg. Remélem azért majd jobban megeszi azt, amit mi szoktunk.
2011. okt. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A második válaszoló már megint jó nagy butaságot írt. (Szokásához híven).

Nem hiszem, hogy van arra recept, hogy jó evővé tegyünk egy gyereket, de ha van is, az nem a korai hozzátáplálás. Mi 6 hónaposan kezdtük a gyümölcsöket, azóta pont egy év telt el, és nagyon jó evő szerencsére.

Ezt nem a saját érdememnek tartom, szerencsém van és kész. Persze vannak bizonyos alapszabályok, amik inkább hosszú távon hozzák meg a gyümölcsüket, ilyen, hogy pl. soha egy falattal sem tuszkolunk többet a gyerekbe, mint amnennyit jó étvággyal megeszik, így megalapozzuk az ételhez való egészséges viszonyt, és talán elkerüljük a későbbi táplálkozási zavarokat. Persze tudom, könnyen beszélek.

Az viszont biztos, hogy keménykedéssel pont ellenkező hatást érhetünk el. Jó példa erre az anyukám, akit gyerekkorában folyamatosan tömtek, mert rossz evő volt, órákat kellett a kihűlt főzelék fölött ülnie, és még most, ötvenen túl sem képes egy jót enni.

2011. okt. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk az a része nem feltétlen rossz egy nagyobb gyerkőcnél(nem a 6 hónaposnál nyilván) hogy ha nem eszi akkor nem kínálunk fel neki 25 félét hogy valamit belekönyörögjünk.

Amúgy én se látok összefüggést sajnos. Nekem a fiam rossz evő volt mindig is, a hozzátápláláskor is (6hósan kezdtük) utána is, bölcsis korában és most óvodásan is.

A lányom gyönyörűen szopizott, nagyon szépen evett hozzátápláláskor is 1 évesen is zöldségeket gyümölcsöket, tejterméket, kenyeret, húsfélét mindent evett jó étvággyal.

Most 2 éves és borzasztóan válogat.Múltkor csak savanyú uborkát vagy céklát evett napokig meg reggel egy kis üres kenyeret.

2011. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az 5ös hsz vagyok, ezzel is egyetértek hogy nem kergetjük a gyereket az asztal körül meg nem tuszkolunk bele még egy falatot mert megutálja az egészet. Na én ezt most maximálisan betartom a második gyereknél: eredménye hogy hetek óta nem eszik rendes ételt. Vitamint kap, betegnek nem beteg, úgyhogy most várom hátha "észre tér".
2011. okt. 30. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A második válaszolóval én sem értek egyet. Mindkét gyerekemet 6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni. A lányom már 5 éves, nagyon jó étvágya van, nem is válogatós, az oviban ebédkor oda szokták ültetni a rosszul evő gyerekek mellé, hátha megjön a kedvük az evéshez. Szokott néha nasizni is, de nem ez az általános, viszont nagyon szereti a gyümiket, zöldségeket, nagyon jó alakú, magas vékony lány.

A fiam még csak 7,5 hós, az elején a zöldségek nem ízlettek neki, mindig csak annyit adok, amennyi jólesik, ha elfordítja a fejét, nem erőltetem. Már ő is egyre többet és többfélét eszik.

Sógornőm mindkét gyerekét hamar kezdte hozzátáplálni, a fő parája örökké (már születésüktől fogva), hogy nem eszik eleget a gyerek, aminek az eredménye két borzalmasan válogatós, rosszul és keveset evő gyerek. Tisztában vannak vele, hogy ezzel simán tudják "zsarolni" a szülőket, mert minden erről szól, hogy csak még egy kicsit, és akkor ez+az lesz... Úgyhogy szerintem az erőltetéssel nagyon el lehet rontani a dolgokat.

2011. okt. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
az én fiam is nagyon jól szopizott aztán a hozzátáplálás kínszenvedés volt mindent kiköpött, boltit, házit, ha anyatejet tettem hozzá azt is. Kb 1,5 éves koráig max gyümölcsös dolgokat evett meg. Most 5 éves már az igazi mumus kajákat is megeszi mint p. a spenót meg a tökfőzelék.
2011. okt. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha anyatejről van szó - fiam bármennyit megeszik belőle(m). Iszonyatos mértékben gyarapodik. Viszont a hozzátáplálás kész gyötrelem...

7,5 hónapos

2011. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én aprócska ám pufók gyermekem mindig imádott szopizni, 6 hós koráig csak anyatejes volt, most 15 hós, még mindig szopik kicsit és mellette nagyon jó étvágya van, nem válogatós, sőt inkább le kell néha beszélni :), pedig édességet sosem kap és igyekszem főleg zöldeket tolni elé. Remélem, ilyen marad :)
2011. okt. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!