Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes babának mit adjak ha...

5 hetes babának mit adjak ha szomjas? Lehet szomjas? Anyatejet kap, de 30fok van a lakásban (távfűtés)

Figyelt kérdés
2010. nov. 20. 19:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
47%
forralt hűtött csapvizet vagy ásványvizet (több fajta is van babáknak, én a szentkirályi bubimentesből tartok itthon ha elfelejtenék időben forralni)
2010. nov. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ja a védőnő szerint nem kell neki csak a cicit,nem kell itatni.Ne hallgassak rá?
2010. nov. 20. 19:07
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
szerintem is elég neki a cici. de inkább magadra hallgass, ha úgy érzed vizet akarsz neki adni akkor tedd azt. csak ne cumisüvegből, hanem pohárból.
2010. nov. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
19:09 es miért ne cumisüvegből? én abból attam a picimnek nyáron és semmi baja nem lett tőle!
2010. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

nehogy rászokjon a cumisüvegre.

de mindenki úgy csinálja ahogy akarja.

2010. nov. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Az anyatej nem csak ennivaló, hanem innivaló is. Bőven elég még neki. Majd ha hozzátáplálsz akkor kell megkínálni vízzel, de az még jóval odébb van. Akkor sem biztos, hogy kell neki. Az én jól szopó két kisebb gyerkőcöm csak 1 éves koruk körül fogadtak el egyéb folyadékot anyatejen kívül, pedig a hozzátáplálást (nem elválasztást) megkezdtük fél évesen.

Fontos viszont az igény szerinti szoptatás, mert ilyenkor jelez akkor is, ha szomjas. Ekkor nem szopizik annyit, inkább csak az előtejből kortyol, ami szomjoltó.

2010. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%
A víznek semmi tápanyagtartalma nincsen amire viszont a babának még szüksége lenne. Ilyen pici babának ha szomjas akkor anyatejet kell neki adni, semmiképpen sem vizet.
2010. nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

Bocsánat, de szerintem jó nagy butaságokat írtatok!

Akár szopik a baba, akár nem, 30 fokban igenis kell neki vizet adni. A gyerekorvosunk a lelkünkre kötötte nyaralás előtt, hogy melegben adjunk vizet a babának. a hugom kislánya 1 hónappal kisebb, mint a fiam, az ő orvosa is szó szerint ezt mondta.

Való igaz, az anyatej étel és ital is, de egy száraz levegőjű túlfűtött panelban kell a plusz víz.

Szerintem ami még fontos lehet, az a párologtatás, jobban is tud pihenni tőle a pici. Ha nem akarod cumira szoktatni, adhatod neki mokkáskanállal is a folyadékot.

2010. nov. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utoslónak.

Amikor tavaly nyáron Görögozrzságban voltunk, a kicsi 5 hónapos múlt.

Teát, vizet nemigen ivott, viszont nappal 2 óránként ciczett.

Úgyhogy kínálni lehet, de nem kell adni

2010. nov. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

szia, mi is 5 hetesek vagyunk, távfűtés, átlagban 26 fok.

Én érzés szerint szoktam neki adni babavizet...mondjuk mikor tudom, hogy nem éhes, de nyügös,sokat sírt, kimelegedett, hogy picit megnyugodjon.Vagy múltkor nagyon nagyot bukizott, látszott rajta, hogy rossz a szájíze, na akkor is adtam neki.DE csak egy-két kiskanállal maximum!Az pont elég volt neki, hogy megnyugodjon!nem kell sok!

2010. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!