Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! 6 hónapos babának...

Anyukák! 6 hónapos babának lehet adni joghurtot, vagy pudingot? Mármint amit boltból veszek. Pl milli mia-s vaníliás puding. Mert kóstolta a kisfiam és imádja. Illetve sima gyümölcsteát lehet adni?

Figyelt kérdés
És még egy kérdés, a vizet meddig forraltátok a tápszerhez és a teához?Köszi a válaszokat!
2010. nov. 23. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne adj ilyen bolti vackot, főleg iylen kicsinek.

Amúgy tejtermékekekt is csak 8 hótol ajánlott adni.

2010. nov. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

Akkor inkább már ilyet, most akciós is.


A bolti gyüm joghurtokról meg ennyit:

[link]


És ha már adni akarsz, miért nem csinálsz inkább:

túró+natúr joghurt+gyümölcs, vagy gyümis bébikaja

2010. nov. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

8 hónaposan ajánlják csak a tejtermékek bevezetését, de én ilyet nem adnék/adtam 8 hónaposan sem, nincs szüksége tartósítószerre és színezékekre egy babának.

natúr joghurtba vagy túróba tettem a gyümit, jól összeturmixoltam... nem egy nagy dolog!

2010. nov. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan szerintem se adj még tejterméket!
2010. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Várd meg a 8 hónapot és akkor is inkább a natúr joghurttal túróval kezd, igen gyümölcsteát már adhatsz.

Én a vizet 1 éves koráig forraltam.

22 hónapos kisfiú anyukája

2010. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

már szinte mindent leírtak előttem, még annyi, hogy szerintem a pudingban tutira van hozzáadott cukor is, persze, hogy imádja a kisfiad, melyik gyerek nem szereti az édeset/édességet? de ne szoktasd hozzá, mert aztán a sima gyümölcsöt is meg kell cukroznod, ha meg akarod etetni vele! a natúr joghurt/túró/gyümölcs turmixot adhatod majd, de fél évesnek még korai szerintem is, én csak 10 hónapos korától adok a lányomnak, igaz, mi 6 hónapos korában kezdtük egyáltalán a hozzátáplálást.

A vízforralásról pedig azt mondják a szakértők, hogy min. 5 perc forralás kell a sterilizáláshoz. Én bevallom, csak vízforralóban szoktam forralni, ami ugye nem forral 5 percig, de nem volt ezzel problémánk, a babámnak jó az emésztőrendszere.

2010. nov. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%
ja bocs, tényleg, asszem félreértettem a "meddig" forraljam a vizet kérdést. Pár hónapig még mindenképp, főleg, ha érzékeny a picid emésztése.
2010. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

nem. se pudingot,se joghurtot, se gyümölcsteát.

miért kóstolgatja ezeket? ki adja neki?

van babapuding, az 6 hónapos kortól adható, de szerintem az is felesleges.

6 hónaposan még babteát adtam neki, esetleg gyenge kamillateát.

a vizet kb. 1,5 éves koráig forraltam. nem kerül semmibe.

2010. nov. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
65%

második

lányom 20 hós, forralomm neki a vizet a teához, tápszert nem kap/ott

2010. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!