Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 kérdés: Ha hideg vízzel...

2 kérdés: Ha hideg vízzel készítem a tápszert és hűtőbe rakom nem árt neki, így is eláll 24 órát légmentesen lezárva? Az igaz, ha légmentes edényben tárolom a tápszert port, akkor tovább felhasználható, mint 3 hét?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok, remélem tudtok segíteni. Egyébként minden jó tanácsot szívesen fogadok a témában!
2010. nov. 24. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondata a védőnő, hogy ha megmarad a tápszert, azt még nyugodtan adjam oda a következő etetésnél 3-4 óra múlva ugye, de utána már ne. A másik kérdésedre nem tudok választ adni.
2010. nov. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
6 hó alatti babának ne add oda a tápszert 24 óra múlva.Ha a légmentes edényben nem áll össze a tápszer por,odaadhatod.
2010. nov. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hideg vízzel soha nem csináltam.Visszahűtöttem kb 40 fokra a vizet, úgy kevertem össze tápszerrel.Amikor teljesen kihűlt a kész tápszer, csak akkor tettem hűtőbe.24 órát eláll mindegyik.

Voltam kórházban a lányommal.Ott mindig így csináltuk a nővérekkel.

3 hétnél tovább soha nem tároltam a tápszert.Még dobozban sem.Egyik ismerősöm kipróbálta és rosszul volt a babája tőle.Elfogy az 3 hét alatt, ha csak azt eszik.

2010. nov. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felesleges előre bekeverni.

Én mindig kiadagoltam a cumisüvegekbe a vizet. Jött a kajaidő, bedobtam a mikróba kicsit meglangyítani, hozzákevertem a port, összeráztam és etettem. Mindez 1 percbe sem telt.

Nem tudom a légmentes zárást, de 4 hétig zacsiban is tárolhatod. Ha már összeáll, csomoós a por a zacsiban, ne add neki.

2010. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!