Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy olyan kérdéssel fordulnék...

Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szerintetek mitől torpanhat egy autó és mi lehet az oka a nehéz hideg indításoknak? Esetleg az AC? Egy másik kérdés, hogy tud e gondot okozni egy beletört műanyag kanál-nak egy kis része a benzintankban.

Figyelt kérdés
Az autó amiről szó van egy mitsubishi lancer 1994-es 1.6 16v 113 le! ( benzinszűrő. Szelepfedéltömítés cserélve volt és kilettek pucolva az injektorok is meg a pilangószelep is)
2010. dec. 21. 18:41
1 2
 1/11 gyuribacsika ***** válasza:
Trutyis az üzemanyagtank nem lehetséges? Szívóoldali tömítetlenség vagy akármi is lehet.
2010. dec. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a levegő-hőmérséklet szonda nem lehet gond?! Injektoros autónál előfordul.
2010. dec. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Javasom szép sorban húzd le a légtömegmérő szenzort (légszűrő után van valahol), a lambda szondák kábelét (kipufogót végignézed, különböző mennyiségű van az autókon), esetleg hőmérő gomba kábelét, és mindig egy kábel lehúz, autó indít, lepróbál, utána visszadug. Ha valamelyiket leszeded és akkor jól megy, akkor az a szonda ment tönkre, és abból venni kell újat.


(Amikor lehúzod őket, akkor egy vészprogramra áll, ugyhogy előfordulhat magasabb alapjárat, meg ilyesmi, ne ilyedj meg, ugyis csak a hiba kiszűréséig húzod le a kábelt.)

2010. dec. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem....sajna a lambda szondához nincs hozzáférésem túl lent van...:D a többit meg kipróbálom..A katalizátorom is szar am..Amúgy a tankba lévő műanyag kis tárgy fog gondot okozni?
2010. dec. 21. 21:53
 5/11 anonim ***** válasza:
Előgyújtást nézd meg , és úgy állítsd be hogy mikor (persze ha tudod) finoman folyamatosan adagolod a gázt az autónak és ha valamely fordulatnál bedadog vagy egy isi picit ránt a motor akkor adsz még neki előgyújtást ,ha a motor próbálgatások során valamely beállítással egyenletesen jár miközben adagolod a gázt akkor készen vagy. Esetleg ha volt rajta ékszíjcsere akkor még a vezérlésre tippelnék
2010. dec. 21. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
előgyújtás rendben van..múltkor állítottuk be computeres izével..meg volt szelephézagállítás is..a vezérlés is jó em laza meg semmi ilyesmi..én Ac-ra tippelnék vagy légtömegmérőre, de valaki már mondta azt is hogy hengerfejtömítés
2010. dec. 21. 23:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Mert érdekesen csakk akkor torpan meg mikor magasabb fordulaton megyek és padló gázzal...
2010. dec. 21. 23:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 1,6-os 16 V autóm van.Nem Micu,hanem fiat.Nekem is ugyanezt csinálta.A következőt csináltam:

Kicseréltem a gyertyákat

Tettem bele spurit+jóminőségű benzint tankoltam hozzá(shell)

És utána veszettül meghajtottam,kiégettem belőle a szutykot

160 km,5000-es fordulaton.

Azóta nem rángat egyáltalán:D

Próbáld ki!

[link]

2010. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha magas fordulaton torpan meg akkor nem jól adagolja a benzin levegő keveréket valamiből sokat kap(gondolj bele ha egy benzines autónak hidegen egy picit odalépsz máris visszatorpan és miért? mert sok anyagot kap és nem bírja elrobbantani).

Nekem ilyen hibám volt az egyik volt autómmal csak nekem kisebb fordulaton produkálta ezt a hibát!

Vagy még tippelnék a hidegindító berendezésre ami ha elromlik folyton hidegnek érzi a motort ,bár ez csak akkor lehetséges ha alapjáraton folyton magasabb az alapjárat a szokásosnál szerintem.

De szerintem mielőtt megcsinálnál valamit én új bsch gyertyákat tennék bele és új gyertyakábelt illetve mint azt mondták előttem ha ez megvan tankolj 100-as (azt hiszem evo vagy mi a szösz, benzint tisztán és hajtsd meg ,de ha ekkor is betorpan akkor inkább ne hajtsd :D nehogy valami nagyobb problémája legyen neki

2010. dec. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen-igen meg lehet hallani mikor megtorpan akkor durrog a kipuf felöl vmi kicsit...a lambda az kizárva mivel az padlónál nem számíttudtommal.., de majd igyekszem kideríteni mi a baj..
2010. dec. 22. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!