Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet elkényeztetni vagy...

Hogy lehet elkényeztetni vagy elrontani egy 8 hónapos babát?

Figyelt kérdés
És miben nyilvánul meg, ha rosszul van nevelve?
2010. nov. 25. 12:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem baj, ha sokat van ölben. Egy 8 hónapos baba már elindul valamilyen formában felfedezni a világot (kúszva, mászva, járva, forogva). Jó, ha elvan egy darabig magában, amíg anya mást csinál.

De ezt én még nem nevezném rosszul nevelésnek, hiszen egy 8 hónaposból még bármi lehet :)

2010. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

akkor kényezteted el, ha mindnet ráhagysz. pl. nem tiltod és akadályozod meg a veszélyes dolgok piszkálását. ekkora gyerek illemeket még nem ért, se társasági normákat. még csak kondicionálni lehet nagyrszt. hiába modod, hogy megráz az áram. foglama nincs mi az hogy áram meg megráz. nem lehet mert veszélyes és pont. viszont, ebben a korban érzékeny periódusban vannak a ababák, soknál ilyenkor jön elő a szepraációs szorongás (hívják 8 hónaposok szorongásának is), jöhetnek a fogak, ami megciseli, az avását megzavarhatja a mozgásfejlődés is....tehát anyásabb lehet. hiba megtagadni ilyenkor a babusgatást, törődést és hisztinek betudni. a nevezett okok idővel elmúlnak, és ha türelemmel kezeljük, akkor semmi maradandó nevelési kárt nem okoznak. az enyém pl. 8 hónaposan nagyon csüngibüngi volt, állandóan vagy nagyon sokat kézben volt, soakt kellett vele foglalkozni, magában nem nagyon volt el, együtt aludtunk , mert éjjel 100x kelt, stb. anyósomtól állandóan hallgattam, hogy majd így úgy amúgy. most 23 hónapos, átalussza az éjszakát (iagz hogy kellek az elalváshoz), elvan magában, ha épp dolgom van, és nagyon is tisztában van azzal, hogy mit lehet és mit nem. pedig elég akaratos, de az alapnormákat betartja, beszélyes dolgokhoz nem nyúl, az úttestről nem rohan le stb. persze hisztik vannak, de hát dackorszak is van. :)

röviden, azt kell elvárni, ami épp elvárható. ha épp fogzik, szeparált, akkor ne várjuk el, hogy jól meglegyen magában egy 8 hónapos kisbaba. :)

2010. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet még ennyi idősen elkényeztetni, de következetlenül nevelni talán igen. Én figyelek rá, hogy következetes legyek. Ennyi idősen már megértik a nemet, bár még nem nagyon emlékeznek rá. Tehát amit egyszer nem szabad, azt legközelebb se engedem meg neki. Vagy fordítva, ha valamit úgy kell csinálni, akkor mindig úgy kelljen. Ha 85-ször leszedi az előkét a nyakából evés közben, akkor én visszarakom 86-szor is. Ez mondjuk apró dolog. De egy ismerősöm egyszer ölben utaztatta a gyerekét az autóban, mert beteg volt a baba, és azóta nem tudja berakni a gyerekülésbe.

Ha folyton ölben van a gyerek, azzal az anya a saját dolgát nehezíti meg. De ez függ a baba személyiségétől is, némelyek kevésbé, mások jobban igénylik.

2010. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem baj, ha annyit van ölben, amennyit igényli. Idővel egyre inkább lekívánkozik a földre, egyre önállóbb akar lenni úgyis. Egy ilyen pici babát még nem lehet elkényeztetni.


Elrontani azonban el lehet. Kutatások és felmérések igazolják, hogy ha egy baba élete első hat hónapjában nem kapja meg a kellő törődést, szeretetet (pl túlzsúfolt csecsemőotthonban van, ahol 30 gyerekre van egy gondozónő), ezt a hiányt soha életében nem tudja behozni.


Anyám engem kötődően nevelt, mégse voltam hisztis, nem lettem elkényeztetett, és megtanultam járni is, pedig sokat voltam ölben. Én sem vagyok képes máshogy nevelni a fiamat, mint ahogy engem neveltek. El se tudom képzelni, hogy sírni hagyjam, pl. Véleményem szerint akkor rontom el a fiamat (aki épp 8 hónapos), ha leszoktatom magamról.

[link]

2010. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia


Lanyom 9 honapos es nem tudom, hogy ez rosszul neveles-e, de iszonyatosan akaratos es hisztizik ha nem kapja meg amit akar....ez persze ez sokszor elofordul (leginkabb vezetekeket szeretne ragni es konaktort szerelni stb).Beindul a szirena es mast nem tehetek mint arrebb teszem es leulok hozza a foldre es magyarazok Neki, hogy ezt nem szabad ....bla-bla-bla....

Egyszer majd megerti :)

Az az igazsag az lenne a fura ha nem ilyen lenne hisze en is es a ferjem is hisztisek es akaratosak voltunk.

Remelem kinovi, mert egyebkent egy tunder :)

2010. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, és teljesen egyetértek azzal, amit az előzőek mondtak a következetességről! :-)
2010. nov. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!