Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy ujszulottet ki lehet...

Egy ujszulottet ki lehet vinni a decemberi hidegbe?

Figyelt kérdés

December elejen fogok szulni, de mind olvasom itt, hogy kiviszik a babakat akkor is, ha hideg van. Ez oke, ezt meg is ertem. De mi van akkor, ha az a baba mondjuk 1-2 hetes?

Akkor is ki kell vinni ilyen hidegben?

Hazban lakunk, nagy udvar, szoval nem setara gondolok, csak "levegozni".

Sok meleg, bundas, fus overal-om van, amibe nem megy be a hideg... de egyaltalan ki lehet vinni egy ilyen pici babat?

Valaki felvilagositana? Olyan rossz, hogy teli baba, nem igazan tudom mit tegyek majd vele... sajnalnam mindig idebennt tartani, de nem akarom azt se, hogy beteg legyen...

Igazabol attol felek, hogy beszivja azt a hideg levegot, es megfazik a torka... Bar ha orran veszi, akkor is felmelegszik a levego mire a torkahoz, tudejehez er, de... ahh... hogyan kell csinalni? Vagy be kell takarni a szajat, orrat egy sallal?

Help me please!


2010. nov. 27. 19:38
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Az én gyerekeim decemberiek.Jókat aludtak a teraszon a babakocsiban.

Perszehogy ki lehet vinni.Jól felöltözteted, betakarod, semmi baja nem lesz.2-3hetesen már lehet.Persze nem -10 fokban.

2010. nov. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindenképpen ki kell vinni ugyanis a kórházból haza kell hoznod valahogyan...

Amúgy két hetes korától folyamatosan szoktatni kell a levegőhöz először úgy hogy beöltözteted melegen és kinyitod az ablakot, majd kiviszed 5-6 percre az udvarra, aztán mehet a séta aminek az idejét folyamatosan növelni kell.

22 hónapos januári kisfiú anyukája.

2010. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyan csak egy gyerekem van még, az is nyáron született, így tapasztalatot nem tudok írni, csak amit gondolok.


Szóval szerintem, ha jól bebugyolálod, és mondjuk hordozókendőben, magadon viszed ki, akkor a kis arcocskája nincs kitéve a közvetlen hidegnek, mert valamennyire a kendő is föléborul, meg ugye a te tested is meleg, akkor is, ha van rajtad két pulcsi. Szóval így nem fázik meg, viszont friss levegőt szív, és tapasztalatot gyűjt a világról :). Nyilván, nem órákra vinném ki, hanem először 10-15 percre.

2010. nov. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan kell hozzászoktatni a hideg levegőhöz,nem úgy van ez,h uccu neki a mínusz tíz fokban.Először szellőztess rá a szobában,felöltöztetve,pár percig és fokozatosan növeld az időtartamot,csináld ezt pár napig így,majd ugyanígy kint már a szabadban.Várd meg a 2 hetes kort a sétával,ezalatt az idő alatt szoktatgasd.
2010. nov. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták, fokozatosan nyugodtan viheted. Viszont ne takard el a száját semmivel, mert a kilélegzett levegő nedvességtartalma lecsapódik rá, és onnantól azt fogja belélegezni, ami nem jó.

Inkább a babakocsit takard le egy pelenkával, így nem az éles levegőt szívja be.

2010. nov. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és orrát,száját ne takard be,a friss levegő szívása ilyenkor a cél,nem az h saját elhasználódott levegőjét visszaszívja.Mózeskosár a babakocsiba hasznos lehet,ha van,plusz meleget nyújt,de ha nincs se baj.
2010. nov. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2 éve decemberben született a lányom, már 1 hetesen szoktattam a levegőhöz, először az erkélyen 5 perc, 10 perc, stb... 2 hetesen már lent sétáltunk babakocsival vagy kenguruba raktam.

Nyugodtan vidd majd ki, ne zárd be csak azért mert tél van. Nem lesz semmi baja.

2010. nov. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon szepen koszonom a segitseget!!!

Igy mar van elkepzelesem, hogy hogyan is csinaljam a dolgokat :)

Megfogadom a tanacsotokat, es szepen fokozatosan hozzaszoktatom a huvos idohoz.

Nagyon koszonok mindent!


Mikor meg az elejen voltam, azt hittem mindent tudni fogok, most meg itt allok, mint valami kis szerencsetlenke, mint egy ovodas toporzekolok a sok szetszort gondolataim kozott, es azt se tudom mihez fogok kezdeni egy ilyen csopp kis elettel...


Koszonom a sok tanacsot, annyit segitettek!

2010. nov. 27. 20:14
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
max fél órára lehet kivinni mínusz fokban, mert bármennyire öltözteted is fel, átfázik fél óra után.
2010. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam tavaly decemberben született, 10 naposan vittük először sétálni, 30 percet, és utána egész télen úgy aludt, hogy jól beöltöztettük, a mi ágyunkra tettük és sarkig rányitottuk az ablakot. 2-3 órát simát töltött így.
2010. nov. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!