Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól adtatok babátoknak...

Mikortól adtatok babátoknak nyersen hagymát, vagy pucolatlan paradicsomot, almát, stb?

Figyelt kérdés
Mennyi idős volt gyermeketek, amikor a gyümölcsöket már nem hámoztátok meg,a paradicsomot sem és a magot sem szedtétek ki? Pl a körténél, szilva, alma, stb
2010. nov. 29. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

14 hónapos a kisfiam, 8 foga van (alul-felül 4-4). Almát úgy adom a kezébe, hogy meghámozom, és kivájom a közepét, de az egész alma ott van a kezében, és úgy eszi. Adtam már neki héjastól is, de nem mindegyik fajta almának szereti a héját. Amikor azt vettem észre, hogy a fogával feltépi az alma héját, és kiköpködi, akkor meghámoztam. Ha másik fajtának megette a héját is, akkor rajta hagytam (garantáltan vegyszermentes, házi termésű almákról van szó!)

Paradicsomot már 9-10 hónapos kora óta kap pici falatkákat kenyér mellé, úgy, hogy nem szedtem ki belőle a magot és a héját sem húztam le.

Körtét meg szoktam hámozni, ha nem saját termesztésű, szilvát pedig nem nagyon szoktam adni, mert nagyon meghajtja, és fogzásos időszakban ez nem hiányzik.

2010. nov. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és hagyma. Rendes hagymát nem kapott még, viszont újhagymát azt már elcsórta a tálcámról 8 hónaposan, és elkezdte rágcsálni. Kicsit bekönnyezett a szeme, de nem nagyon érdekelte. A tízórai kenyérkéjéhez azt szopogatta. :)
2010. nov. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy éves a fiam, én még leszedem neki a héjat a zöldségekről, gyümölcsökről. Eléggé hasfájós és ezek ugye nehezebben emészthetőek. Egyébként az alma héját kiköpködi, a paradicsomot viszont befalja. Néha persze kap így, hogy szokjon hozzá a pici szervezete.
2010. nov. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
13 hónapos a kisfiam, és mivel még csak 2 foga van alul, ezért én mindent hámozok.
2010. nov. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!