Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a rota...

Mi a véleményetek a rota vírus elleni oltásról, érdemes beadatni?

Figyelt kérdés
Szerettem volna, de amikor mondta a védőnő, hogy 34 ezer ft a két vakcina, elbizonytalanodtam.Ez nagyon drága, és gondolom, semmilyen támogatás nincs rá.Gondolom, amíg nem jár közösségbe, bölcsibe, oviba a pici, kicsi a valószínűsége, hogy itthon elkapja.Viszont ezt most kéne átgondolnom,mert egy bizonyos kor után már nem lehet.Szerintetek van értelme?
2010. nov. 29. 13:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
A gyerekorvosunk szerint nincs értelme beadatni. Azt mondja, hogy ha hányós, hasmenős vírus kapja el a babát, akkor mindegy, hogy rota vagymás, a legfontosabba folyadék és ásványi anyag pótlása. Ezzel pedig el lehet kerülni a kórházat rota esetén is.
2010. nov. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ez igaz, a rota csak egy vírus a sok közül, ami hányás-hasmenést okoz, az oltás nem védi meg a többi vírustól.Erre nem is gondoltam, köszi!
2010. nov. 29. 13:55
 3/21 anonim ***** válasza:
ha van nagyobb bölcsis, ovis testvér, aki hazahozhatja, akkor érdemes, de ha nincs, akkor nem, nekem ezt javasolta a doki, így nem adattuk be.
2010. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Amikor én adattam be még 44eft volt,szerintem érdemes.
2010. nov. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Mi nem adattuk be. A védőnőmtől kérdeztem meg, hogy szerinte mit csináljunk? Nekem konkrétan azt mondta, hogy ő akkor javasolja erősen, ha van ovis-iskolás korú testvér, aki hazahozhatja a vírust az oviból, iskolából, vagy ha rosszabb higiénés körülmények között él a család (bár ez meg fura, mert azok közül ki tud kifizetni 36 ezer Ft-ot?).


Gyerekorvosunk pedig azt mondta, hogy kb. 54 törzsből 5 félére hatásos, a többiben viszont kicsit felgyorsítja a gyógyulás folyamatát, azaz nem 5 napig fog f.sni, hanem csak 3 napig, és nem annyira.


8 hónaposan elkapott amúgy egy hasmenést a kisfiam, majdnem rota volt (a rota teszt nem mutatta ki elsőre egyértelműen) ,de kiderült, hogy mégse rota volt.


Itattam vele nagyon sok folyadékot, 3 napig ment a hasa, megúsztuk kórház nélkül. Most 3 éves, azóta nem volt semmi baja.

2010. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes utána olvasni a rotának. Lehet, hogy csak egy a sok hányós-hasmenéses betegség közül, de igen agresszív. Rendkívül fertőző, legtöbbször kiszáradást is okoz, és nagyon sokan kórházba kerülnek. Nem csak bölcsis, ovis gyerekeket veszélyeztet, hanem már egész kicsiket. Ezért ha az anyagi részét meg tudod oldani, szerintem mindenképpen adasd be! A mi picikénk is megkapta a "védőoltást", mert valójában nem is oltás, szájon át kapja. Szóval szerintem megéri!
2010. nov. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyerekem megkapta.

És az nem igaz, hogy csak a bölcsiből oviból lehet hazavinni.

3 ismerősöm gyereke is úgy kapta el, hogy semmilyen közösségbe nem jártak. Kórházba kerültek közel 1 hétre, ahol a tenyésztés mutatta ki, hogy Rota volt a bűnös.

Mi az egyszeri anyaságit erre fordítottuk mindkét gyereknél. Nekünk 39 ezer volt, beadással együtt.

2010. nov. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi voltunk kórházba is vele! Kislányom akkor még nem volt 2 éves se! Azt a 4 napot nem kívánom senkinek!Ha most kérdeznék tőlem akkor mindenképpen beadatnám!
2010. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi beadattuk, egészségpénztári kártyával vettük meg ráadásul. Így a pénztárcámnak nem fájt.

Tudom, hogy csak 5 vírustörzs ellen véd, de ha a többi vírustörzs közül fertőzi meg valamelyik, akkor is gyengébb lesz a lefolyása, és én szerettem volna elkerülni a kórházas-infúziós sztorit, ahogy itt a környéken már sok babával történt (természetesen nem kaptak rota oltást).

2010. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ja és nincs nagyobb tesó se! előző voltam!
2010. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!