Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok a két éves lányomnak...

Adhatok a két éves lányomnak grapefruit mag cseppet higítva? Hat hete nem gyógyul vmi vírus miatt, hogyan alkalmazzan neki?

Figyelt kérdés
2011. okt. 17. 10:09
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Magadtól és "innen-onnan hallottam" tanácsadók javaslatára ne adj semmit a babának! Van olyan orvos, aki természetgyógyászattal is foglalkozik. Őt keresd meg! Lehet, hogy nem a legolcsóbb megoldás, de a gyereked fontos. Egyébként a grapefruit magolaj nagyon befolyásolja a gyomorsav termelést. Ezért nem is mindegy, mikor adod a picinek. Csak tanult, tapasztalt, elismert szakembert kérdezz! Gyógyulást a picinek!
2011. okt. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

[link]


Ebben írja, hogy 10 kg-os gyermeknek 4 csepp, 20 kg-os gyermeknek 8 csepp... naponta.


Én mindenképpen adnám! Sőt!

2011. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is adom az enyémnek, de lehet kapni gyerekeknek valót is.pl: CitroFort Kids.


[link]



Azonkívül, most vettem a VitaAktív szirupot, és most azt adom napi 1x. (a neten olvastam sok hozzászólásban, hogy ezt adják a gyerekeknek...) hát kipróbáljuk mi is.


[link]

2011. okt. 21. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem okoskodásnak szánom a szavaimat, hanem saját tapasztalatból írom: ne adjatok szakember tanácsa nélkül - különösen babának - semmilyen kivonatot. Rettentő nagy felelőtlenség. Ezek a kivonatok tömények. Személyre szabottan kell adagolni, és azt nem lehet sacc/has megállapítani. Gondoljatok bele, hogy némelyik koncentrátum több anyagot tartalmaz, mint egy kiadagolt gyógyszer. Ha felelőtlenül adjátok a gyereketeknek, a később visszafordíthatatlan következményeket már nem tudjátok egy: bocsi kicsim, nem tudtam - beszólással helyre hozni. Én magam többször is felelőtlen tanácsokra hallgatva szedtem ezeket, ittam a teát, aztán, mikor a egy természetgyógyászt megkérdeztem, hogy miért kaptam olyan görcsöket, amiktől a földön fetrengtem, azt válaszolta: lehet, hogy neked kisebb adagban kellett volna fogyasztani. Igen, én is ilyen internetes tanács után mentem.Csakhogy én felnőtt vagyok, és már kialakult a szervezetem. A gyerekébe meg most szólsz bele. Fontold meg, te vagy felelős érte!
2011. okt. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Amennyiben illóolajról van szó és nem sajtolt olajról úgy tilos belsőleg alkalmazni orvosi, vagy gyógyszerészi javaslat nélkül, mert tömény méregként is hathat, főleg ha egyéni túlérzékenység is fennáll. Az adagot is jobb ha gyógyszerész méri ki és adja valamilyen hígított formában.

Előtte azonban érdemes bőrpróbát végezni

Ha a gyerek karjára teszünk egy keveset ebből az olajból és bepirosodik 1-2 órán belül úgy nem javasolt belsőleg sem adni. Ha sajtolt olaj akkor is érdemes bőrpróbával kezdeni és csak utána adni szájon át. (jobbulást kívánok a kicsinek)

2011. okt. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!