Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg átveszem a gyógyszertárba...

Amíg átveszem a gyógyszertárban a kencéket, addig a babót kint hagyhatom az ajtó előtt? Felelőtlen vagyok, vagy ennyi belefér?

Figyelt kérdés
Ma el kell mennem gyógyszertárba, de mint szinte mindegyik helyen a környékünkön nem fér be egy normális babakocsi. Úgy gondoltam(mivel kilátni a gyógyszertárból, és olyankor megyek, amikor nincsenek sokan), hogy amíg átveszem a már elkészített kencéket, addig a babót kint hagyom az ajtó előtt. Max 2 percről van szó, és látom a babómat. Ti hogy csinálnátok?
2009. jan. 16. 10:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Még egy fél percre se hagyd magára a gyereket!

Nyisd ki a gyógyszertár ajtaját és szóljál be, hogy menjen ki valaki!

Vagy ne kocsiba vidd le a babát, hanem kenguruba, kendőbe.

2009. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
SOHA NE HAGYD MAGÁRA AZ UTCÁN !!!!!
2009. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%

nos én is egyedül járok, de falun, ahol szinte mindenkit ismerek, és állt már pár percet egyedül a kocsi. ha autóval mentem a hordozoban a kocsiban hagytam , mindig max 3-5 perc, és kilátok, ha ez nem- vagyis így sem- megoldható, akkor cipelem...de beizzad és akkor meg megfázhat, vagy inkább nem megyek.

a szükség nagy úr...

2009. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se hagyd kint egyedül! Valahogy próbáld megoldani, hogy vagy bevidd magaddal vagy menjen veled valaki.
2009. jan. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Kenguru vagy kendő szerintem is, vagy majd a párod vagy valaki más menjen el érte.

Esetleg kérj meg valakit hogy menjen el veled.

Én biztos nem hagynám magára az utcán, soha nem lehet tudni még arra a 2 percre sem, hogy mi történik.

Vagy megállsz vele a gyógyszertár előtt, megvársz valakit és megkéred hogy váltsa ki neked a gyógyszereket. Biztos szivesen megteszi neked valaki, megmondod hogy nem akarod kint hagyni a babád, a babakocsi meg nem fér be. Ennyi.

Nekem is mennem kellett a gyógyszertárba a héten, velünk jött anyukám, gyorsan beszaladtam a cuccokért, addig ő kint volt a kislányommal, kijöttem, anyukám hazasétált, mi meg tovább mentünk. 5 percre van tőlünk a gyógyszertár. Egyébként itt ráadásul lépcsőn kell felmenni úgyhogy kizárt babakocsival megközelíteni a gyógyertár ajtaját.:)

Szóval egyedül semmiképp ne hagyd!

2009. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
eleve jól felöltöztetve viszed gondolom.Fogd meg vedd ki a kocsijából és vidd be az öledbe.Nem kell több mint 2mp hogy bármi baja legyen.Nehogy már ezen múljon.Soha ne hagyd magára!!!
2009. jan. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi falun lakunk, de még itt sem hagytam kint soha egy percre sem a gyereket, még falubeliekkel sem, max. a szomszéd nénivel, akinek kicsit idősebb unokája van és tudom, hogy ért a gyerekekhez!

Sőt anyukám szeint még az is felelőtlenség, hogy a 6 és fél éves tesójával itthon hagytam az alvó 6 hónapost, amíg elugrottam a két házzal odébb lévő boltba kenyérért.

2009. jan. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Eszembe sem jutna kinnt hagyni...

Sajna ebben a vila´gban ba´rmi megtörte´nhet egy pillanat alatt.

Igen felelötlenség egyedül kinnt hayni!!!!!!!!!!

Vidd be magaddal.

Ezt hajtom a férjemnek is.Mikor megyünk valamerre.....

2009. jan. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen másodperc is elég a bajhoz és utána már hiába bánod! Nem hiszem, hogy nem lehet megoldani valahogy. Én vagy hordozókendőben viszem a kicsit, vagy ha másként nem megy, csak a babakocsit hagyom kinn és a gyereket beviszem a kezemben. Két perc alatt akkor se lesz baja, ha be van öltöztetve és úgy viszed be. De én azt tapasztaltam, hogy nagyon segítőkészek a gyógyszertárakban, sőt, boltokban... Simán ki is hozzák, ha valami kell.

Mindig az jut eszembe,hogy nem is túl régen volt, amikor kisbabát loptak egy nagyáruházban, pedig az anyja csak a másik polcig ment, hogy levegyen valamit, a gyerek meg a bevásárlókosárban ült. Épp ezért még benn a boltokban se veszem le róla a szemem.

2009. jan. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom, miért ilyen bizalmatlan mindenki. Én rendszeresen kint hagyom a gyerkőcöt a babakocsiban a gyógyszertár, pékség előtt míg pár percre bemegyek. Pedig mi Budapesten élünk, igaz, egy nyugisabb, emberibb részén. Mondjuk mindkettőnek óriási üveg kirakata van, tehát folyamatosan látom. Így legalább szépen, nyugisan alszik, mert a lányom ha bemegyünk valahova, mindig felébred és utána már nem tud visszaaludni.

Ti mitől féltek? Hogy netán ellopják a babát vagy sírni fog?

2009. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!