Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Help! 1,5hónapos babám nem...

Help! 1,5hónapos babám nem alszik nappal csak 15 perceket össze vissza. Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Látszik rajta h álmos nyűglődik elalszik felébred, nehezen alszik el altatni kell....egész nap csak arról szól h altatom annyira depis vagyok már eddig nem volt gond. Ha 1szer aludna 2órát már boldog lennék.

Haggyam 1 kicsit sírni az ágyába hátha akkor elalszik. Eddig nem volt szivem.

Este jól alszik kb10-13 órát.

Kérlek valaki segítsen!


2010. nov. 29. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez volt a helyzet, habár a mi kisfiúnk (4,5 hónapos most)egyáltalán nem akart aludni nappal. Ennek az az oka (úgy vettem észre), hogy elkezdett a környezete iránt érdeklődni, nézelődni és hamar elunta, mert még ennyi idős kisgyerek csak 50 cm-re lát el. Ha betettem a kiságyba mindig üvöltött. Úgy végeztem el a házimunkát, hogy üvöltött, de hát azt is meg kellett csinálni. Az ölben ringatást nem nagyon ajánlom, mivel megszokja és onnantól kezdve csak úgy hajlandó elaludni. Mi hagytuk sírni egy kicsit, nem kapkodtuk fel állandóan, csak akkor ha tudtuk, hogy esetleg fáj a pocija, éhes lehet, vagy tele a pelenka. 3 hét volt nehéz, utána már jobban látott és jobban le tudta magát kötni. Egyébként ha elvittem sétálni a babakocsiba, ott mindig nagyokat aludt a szabad levegőn. Sok időt vett igénybe, de megérte. Anyaként én is kikészülök, ha sokat üvölt a gyerek, de hidd el, most kell ezeket a dolgokat megfogni, mert később egyre nehezebb lesz. Az orvos mondta, hogy még olyan oka is lehet, hogy az idegrendszer, mivel fejletlen még, nem tudja lenyugtatni magát. Erre nekem a szabad levegőn altatás jött be nagyon. Gyerek üvölt, mert fáradt, a szemét dörzsölgeti, be az overall-ba, a babakocsiba és ki az erkélyre. Ilyenkor én is bevetem a trükköt, mivel huzogatom a babakocsit, max. 10 perc alatt elalszik. Este meg be a kiságyba, jóéjt puszi és alvás.
2010. nov. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam is most másfél hónapos, és nálunk is ez volt a probléma, és amint bevezettem nála a napirendet, egyből elmúlt, alszik egész nap...! 3 óránként etetés, közbe csicsika! Próbáld meg, hátha nektek is segit!

2010. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát igen a van napirend vagyis eddig volt ugyanez hami nézge csicsi de mostmár nem alszik el aztán egyszercsak jön a kövi hami és utána se alszik......egész nap ez megy HOGY ALTASSAM EL??

Első igen én is a babakocsizással próbálkoztam de mostanában már ott is felkel 20 percenként kicsit sír majd visszacsicsi.....

Megőrülök annyira fáj h látom h kinlódik álmos de mégse egész nap vergődés

Köszi a válaszokat!

2010. nov. 29. 19:09
 4/7 anonim válasza:
Esetleg nem segítene, ha orvoshoz vinnéd? :( Mármint ő is segíthet a probléma megoldásban.
2010. nov. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát én nem értek egyet egyik eddigi hozzászólóval sem. Az én babám most múlt 3 hónapos, és bizony az elején nálunk is az volt, hogy voltak napok, amikor napközben nem aludt, megetettem, aludt negyed órát, felébredt, nyűglődött, nem nagyon lehetett megvigasztalni, és így ment a következő evésig. Igen, nagyon fárasztó és kimerítő, de én pl. sosem hagytam letéve sírni, próbálgattam, hogy mi a jó neki. Kínálgattam cicivel, volt, hogy attól megnyugodott. Az én véleményem, hogy el kell fogadni, és türelmesnek kell lenni. Te huszon-harminc éve vagy idekint, ő csak pár hete. Meg kell szoknia a kinti létet, csomó minden baja lehet, rá kell hangolódni a babára, amennyire lehet. Elmúlnak ezek a napok, minden nappal közelebb vagy a jobbhoz. Egyébként még szerencsésnek mondhatod magad, ha este 10-13 órát alszik egyhuzamban, másnak nincs ilyen szerencséje. Én azt javaslom légy türelmes, és próbáld meg beleélni magad az ő helyzetébe. Szeretgesd, babusgasd. Nem értek egyet azzal, aki azt mondja ne nagyon vedd fel, mert megszokja. Könyörgöm, anyukák, ez a dolgok rendje. Minek óvtátok, féltetéttek 9 hónapon át azt a gyereket, ha amint kijön, minél távolabb akarjátok tartani magatoktól? Én pl rengeteget tartom kézben, ölben a babámat, és semmi károm nem származott belőle, csak előnyöm, mert nem sír feleslegesen, teljesen egymásra hangolódtunk. De persze mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. Így is, úgy is fel fog nőni.
2010. nov. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom h egy babának meg kell tanulnia egyedül elaludni és ebben segítenünk kell.

Csak sajnos ez nehéz

2010. nov. 30. 09:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek abban, hogy el kell tudnia aludnia egyedül. Az sikerül is este, de napközben annyira érdeklődik minden után, hogy izgatottabb és nehezen alszik el. Ebben segítenünk kell neki mindenképpen. De ha nem rakod le soha (előttem szóló), akkor mit tudsz csinálni egész nap? Szerintem semmit. Ott fog állni a mosatlan és vasalatlan ruha, nincs kaja, nem tudsz kitakarítani. Persze minden trükköt be kell vetni a megnyugtatására, de ha csak az megy, hogy felveszem és dajkálgatom az nem megy a nap 24 órájában. Egyébként most 6 hónapos a kisfiam. Bizony jópárszor hagytuk sírni, de gyönyörűen beálltunk a napirendre, az éjszakai alvásra, a napközbeni 3-szor alvásra, sőt az önálló játék is megy már. Persze én is és a férjem is szokott vele mindennap játszani. Állandóan nevet, szinte egész nap jó hangulata van, kiegyensúlyozott kisbaba. Nem ártottunk neki azzal, hogy hagytuk néha sírni egy kicsit.
2011. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!