Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ennyire nyugtalan...

Mitől lehet ennyire nyugtalan éjszaka 8,5 hós kisfiam?

Figyelt kérdés
1,5 hónapos kora óta átaludta az éjszakákat saját kiságyában(előtte is csak 1-szer ébredt enni), de 6,5 hós kora óta minden megváltozott. Maximum néhány órát alszik el a helyén és éjjel 1 körül megébred. Eleinte kicsi teát ivott és azért nagy nehezen visszaaludt. Ezek az ébredések egyre gyakoribbak lettek és már nem is volt hajlandó visszaaludni, mert össze-vissza forgolódott, nyöszörgött, felállt és sírdogált. Ilyenkor már nem tudtam mást tenni, mint odavettem magunk mellé és szépen elaludt reggelig. Most viszont már közöttünk sem alszik nyugodtan, óránként , félóránként felébred nyöszörög, teázik, elalszik. Ez így megy egészen reggelig. Mindannyian nagyon fáradtak vagyunk hisz sem Ő, sem mi nem tudunk így pihenni. Az elmúlt két hónapban alakult ki ez az állapot, de nemhogy jobb lenne egyre rosszabb. Foga még nincs, lehet hogy az fáj neki? Teljesen el vagyok keseredve, hogy mi lesz ha ez még sokáig így megy. Szegény párom korán kel, de Ő sem tudja így kipihenni magát. Ráadásul most építkezünk, anyukámnál vagyunk egy szobában, amíg nem tudunk beköltözni. Szóval nem tudok a kicsivel még másik szobába sem átmenni.
2009. jan. 16. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
aloe vera aktivátor homeos bogyó viburcol kúp próbáltad már? a fáj ezel jó eséllyel csillapítják a fájdalmat. Hátha akkor kicsit jobban alszik.
2009. jan. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Én is ilyen cipőben járok.Lányom már 1,5 éves, de még mindig 4-5 ször kel éjjel. Mi is egy szobában vagyunk és én ráadásul még terhes is vagyok, és nagyon fáradt.

Lehet, hogy túl meleg van nálatok, amikor lejjebb teszem a fűtést jobban alszik, de ő se alszik úgy, hogy ne igyon éjjelente, pedig ő csak vizet kap, de abból is egy üveg tuti elfogy.

Vannak ilyen gyerekek és már kezdem elfogadni, persze sokszor kiakadok, meg lecseszem éjjel hogy már csend, és alvás.

Nálunk is későn jöttek a fogai és végig arra gyanakodtam, de nem igazán az az oka, de amikor fogáttörés van akkor még sűrűbben felébred, én olyankor adok neki nurofent.

Amúgy minden homeopátiás szert is kipróbáltam már, nekem nem jöttek be, kivéve a nátha elleni szerek, de az sajnos erre nem jó:-)

Próbálj meg délután ledőlni vele, a párod meg nem tud mit csinálni, de talán ő nem is ébred fel annyiszor mint te.

2009. jan. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nálunk is pont így volt, 6 hónapos korától elkezdett éjjel ébredezni, sírni. Utóbb kiderült, a foga miatt. Én chamomilla homeopátiás bogyót, sedatif pc homeopátiás bogyót és viburcol kúpot használtam + dentinox gélt. A gél hamar érzéstelenít és legalább el tud aludni. Nem tudom, hogy használtak-e ezek a cuccok, mert 9 hónapos koráig szenvedtünk így. Aztán kijöttek a fogak és visszaállt a régi rend.
2009. jan. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
SZintebiztos, hogy a foga. GOndolom, hogy mivel már olyan nagy, egyszerre több is bújuk, talán négy, képzelheted, mennyire kínozza. Meglátod, amint előbukkannak, egy jót alusztok mind a hárman, addig pedig fájdalomcsillapító. Neki is kijár, mi is bekapjuk, ha fáj a fogunk.
2009. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egyedül a türelmet tudom javasolni. Mivel sok új nagymozgást tanult meg az utóbbi időben (ülés, állás), ezért még álmában is ezt "gyakorolja". A baba éjszaka dolgozza fel a nappal történteket. Minden baba, anya,apa kénytelen túlesni ezen az időszakon (persze biztos vannak kivételek). Az én Manóm most múlt 10 hónapos, és pár napja már alszik negyed hatig. Boldogok vagyunk. :-D
2009. jan. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem is a foga lehet. Az en kisfiam is kb. 6 honapos koratol csinalja ezt, mar 4 foga kijott, most lesz 8 honapos, de meg most jon ketto felul megint. Mi is 4-5-szor ebredunk ejszaka, mindig cicit ker ilyenkor, de csak azota alszik vissza nyugodtabban es konnyen, amiota mellettem alszik. En soha sem voltam az egyuttalvas partjan, de nem tudtam mast csinalni, mert nagyon faradt voltam az allando kint ulestol, altatastol, stb... Igy en is jobban alszom es o is. Kitartas, szerintem hamarosan elmulik ez az idoszak.

2009. jan. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem előbb-utóbb megoldódik ez a probléma!
2009. jan. 16. 14:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!