Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi ez? 5 hónapos kisfiam bőre...

Mi ez? 5 hónapos kisfiam bőre foltokban száraz.

Figyelt kérdés
Leginkább elől a 2 térde, de már a mellkasán is megjelent 2 folt. A térdén lévő csak fürdéskor pirosodik ki, a mellkasán viszont mindig pirosnak látom.
2010. nov. 30. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ekcémára jellemző a foltos szárazság... Milyen fürdetőt használsz? Mit eszik a kicsi? Mivel, hogyan mosod a ruháit? Nem váltottál mostanában ezek közül valamit?
2010. nov. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak száraz a bőre, kend be minden este krémmel. Nekünk a gyógyszertárban kapható védőkenőcs néven szereplő (testápoló pciknek, biztos mindenhol máshogy hívják) vált be. Télen sokkal szárazabb a picik bőre. Ha nem múlik el tőle akkor lehet valami ekcéma féla, vagy allergia. De inkább csak a szárazság.
2010. nov. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak: Még csak anyatejes a kisfiam. Én ugyanúgy eszem, mint eddig. Fürdetni a gyógyszertári kenőccsel fürdetem, mosószert sem váltottam.
2010. nov. 30. 10:52
 4/8 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak: nem tudnád megmondani a krém pontos nevét? Csak mert nálunk a patikusok elég érdekesek. Ha nem mondok pontos nevet, gőzük sincs miről beszélek...
2010. nov. 30. 10:54
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnos a nevével nem fogsz előlrébb jutni. A gyereorvos nevén fut, mint védőkenőcs. Ő kevertei ki, receprte lehet venni, de recept nélkül is persze.

Az összetétele pont megvan, van receptem.:

ung.simpl.

glycerini

aa gta 150,0

ung.hydrophylli anionici

gta 300,0

m.f.ung

d.s.: védőkenőcs


szóval ez van a recepten. ez egy nagy tégely.

2010. nov. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tuti csak száraz a bőre, a lányomnak is ilyen, ha nem kenem rendszeresen. Nálunk nagyon klóros a víz.
2010. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A víz nálunk is elég klóros mostanában. Kb. 2 hete érzem a vízen a klórszagot. Előtte nem voltak rajta foltok. Akkor lehet, hogy attól van?
2010. nov. 30. 13:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezt előzőleg nem írtad... igen, a klór száríthatja a bőrt. Nálunk is hetek óta szagos a víz a klórozás miatt, az én nem érzékeny bőröm is viszket zuhanyzás után.
2010. nov. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!