Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hós babám megkóstolta a...

11 hós babám megkóstolta a tejet (1.5%) és nagyon ízlik neki! Adhatok neki?

Figyelt kérdés

A tápszereket csak öntöm el max pár korty...de érzem,hogy hiányzik neki, már csomó tápit kipróbáltunk...mindegyikkel így csinál!

Evett már kefírt, joghurtot,tejfölt.

Adhatok neki tejet? 1 szer adtam úgy itta....és ha igen naponta hányszor (reggel meg este kéne neki)


2010. nov. 30. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
add
2010. nov. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Olyan válaszokat fogsz kapni, hogy

1. 1 éves korig tilos, de jobb, ha vársz a 3. életévig

2. nekünk is azt adtak, semmi bajunk...

Az biztos, hogy ha nem higítod, nem forralod fel és sokat adsz neki, az nem fog jót tenni. Reggel-este 200-220ml az rengeteg lenne belőle.

Próbálkozzatok még valami mással szerintem.

2010. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Zacskót tejcsit kapott forralva természetesen. 260 ml megevett belőle (soha semmiből nem ivott ennyit max 150 ml-t) Kaki is rendesen volt nem volt hasmenés, kiütések sem!
2010. nov. 30. 15:04
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Napi 500 gr tejtermék szükséges.Joghurt, kefír, tej stb.

én egy éves kora óta adom neki a tejet.De ne az alacsony zsírtaltalmút add, hanem legalább 2,8 asat.Én annó nagyon sokat utánaolvastam, meg a dokinkkal is megbeszéltem, ő mondta, hogy a leghasznosabb a 3, 5 -ös.

2010. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én meg azt hittem, hogy a hígabb a jó bevezetésnél!

Köszi az infót.

2010. nov. 30. 15:07
 6/13 anonim ***** válasza:

"Tej, tejtermékek, tojás

Tehéntejet 1 éves korig nem javasolt adni és utána is csak fokozatosan érdemes bevezetni 3 éves korig, sőt akár várhatunk is addig, mivel a baba még tökéletlen emésztő és védekező rendszere miatt sokféle (sokszor csak később jelentkező) problémát okoz. A tehéntejet 3 éves korig mindig forraljuk fel! A tehéntejet 3 éves korig „kiválthatjuk” babatejekkel..


Tehéntej allergiában a kecsketej sem adható!


3 éves korig a legalább 2,8 %-os tejet adjuk, az alacsonyabb zsírtartalmút ne. Tejpépet egy éves kor után kínáljuk, hetente 1-2 alkalommal.


Natúr tejtermékeket igen kis mennyiségben, 1-1 kiskanállal pl. joghurtot, kefirt, túrót, reszelt sajtot, tejfölt adhatunk az ételekhez 9 hónapos kortól, de önálló ételként legkorábban 10 hónapos kor felett adjuk vagy akár várhatunk 1 éves korig is. Cukrozott tejdesszertekre, pl. túró rudi, gyümölcsjoghurt, túrókrém, pudingok (még ha kifejezetten gyerekeknek ajánlják is) nincs szüksége a babának legalább egyéves koráig. Ha már adható neki, akkora gyümölcsjoghurtot, gyümölcsös túrót magunk készítsük friss gyümölcsből, túróból és natúr joghurtból. A tojássárgát adhatjuk 10 hónapos kortól de akár egy éves korig is várhatunk vele. A tojásfehérje bevezetésével várjunk egy éves korig, de ekkortól célszerű bevezetni a baba étrendjébe, mert a 15 hónapos oltásnak "köze van" a tojásfehérjéhez, és jobb ha az oltás beadása elött már találkozik a baba szervezete vele, ne az oltáskor derüljön ki az esetleges allergia. Kezdetben valamibe belesütve (pl. piskóta, babapiskóta), majd megfőzve, főzelékbe aprítva is adható."

Dietetikus orvos szaktanácsa

2010. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a 2. írta: a gyerekeknek inkább a 2,8-3,5-ös zsírtartalmú tej kell. A másfeles inkább csak fehér víz... sok köze nincs a tejhez... Viszont nagyon figyeld, hogy nem látsz-e rajta pöttyöket, nem megy-e a hasa, miután áttértél a tejre!
2010. nov. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom 21 hónapos, 1 éves kora előtt kóstoltattam meg Vele a tejet, de sajnos nem ízlik Neki csak magában, csak tápszerrel összekeverve issza meg. A kakaót sem szereti...

Mindenképpen legalább a 2,8-ast kell adni, és a homogénezett nem valami jó. Én csak pasztőrözöttet veszek, CBA-ban Auchan-ban lehet kapni, meg kisebb tejboltokban is láttam már.

Ég és föld a homogénezett és a csak pasztőrözött között a különbség, a 2.-nak szép vastag föle van.

Ja és mindenképpen fel kell forralni.

2010. nov. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó! Melyik márka, ami nem homogénezett? Légyszi CBA-st írj, nálunk nincs Auchan :)
2010. nov. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az UHT tejek homogénezettek, meg a féltartósak. A sima, zacskós vagy dobozos tejek nem homogénezettek, a tejzsír nincs bennük "szétcsapatva".
2010. nov. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!