Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos a babám és szeretnék...

4 hónapos a babám és szeretnék neki adni hipp-es desszertet délutánonként. Mennyit adhatok neki egyszerre?

Figyelt kérdés
2011. okt. 22. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:
48%

Most nem azért, hogy kötözködjek, de biztos vagy benne, hogy egy 4 hónapos gyereknek desszertet akarsz adni? Tudom, hogy te csak kényeztetni akarod, de miért nem próblod meg inkább úgy nevelni, hogy egészséges felnőtt legyen belőle, miért kell már ilyen kicsi korban rászoktatni arra, hogy édességet kell zabálni?

Nem azt mondom, hogy ne adjunk a gyereknek finomságokat egyáltalán, de talán nem ilyen kicsi korban, és semmiképp nem direkt rendszeresen...


Üdv: egy másik anyuka...

2011. okt. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne ezzel kezdd a hozzátáplálást.Ha mégis ezt szeretnéd,akkor ne délután,hanem délelőtt,és csak keveset elsőre.
2011. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne ezzel kezd a hozzátáplálást, és ne most. Egy ennyi idős babának még eléggé fejletlen a bélrendszere ahhoz, hogy megemésszen mást az anyatejen/tápszeren kívül. Én megvárnám legalább az 5-6. hónapot (inkább 6.-at), és akkor kezdeném. Lesz ideje egész életében mást enni anyatejen/tápszeren kívül (és nem, nem lesz válogatós attól, hogyha 6 hónaposan kezded a hozzátáplálást).

[link]

2011. okt. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Valóban korai ilyen korban desszertet adni a babának. Most kíváncsiságból megnéztem a Hipp honlapját, és ezek a bébi desszertek többségében 6 hónapos kórtól, de van amelyik 8 hónaptól ajánlott csak.

Nekünk 4 és fél hónapos a babánk, de még csak kóstoltatom Vele az almát és a barackot. (Védőnő és orvos tanácsára.) Mást nem adnék neki. Gondolom azért utánajártál ezeknek a desszerteknek ilyen szempontból is...

2011. okt. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Én nemtudom milyen desszertekre gondoltál de én először a sütőtökkel kezdtem anno.És így lassan kóstoltattam mindegyiket.Üvegeset vettem.4hónapos korától kezdtem hozzá az anyatejes babámnál.(na most jönnek a lepontozások de nem êrdekel.senki véleménye)szóval ha szeretnéd elkezdeni akkor csak 1-2kanállal és délelőtt hogy lásd nem e lesz valami gondja vele.

Sok sikert kívánok!

9hónapos kislány anyukája

Ha bármi kérdésed van írj privit szívesen válaszolok!

2011. okt. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Banán és őszibarack pépesítve, de már evett répát és sütőtókőt is. Szerencsére nem lett semmi baja a banántól.
2011. okt. 23. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!