Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 7 hónapos kislányom arca...

A 7 hónapos kislányom arca levegőzés után piros és száraz. A doktornő azt mondta hidegallergia. Van valakinek ilyen? Szeretnék róla többet megtudni.

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltad már mielött kimentek sétálni bekened zsíros krémmel az arcát.

Direkt vannak erre krémek.

2009. jan. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

A mi 9 hónapos kisfiunknak is piros és száraz a bőre ha bejövünk a hidegből, de nem hiszem, hogy hidegallergia lenne. Mi kenjük babakrémmel, vettünk nemrég olyan krémet ami pont hideg,-és szél ellen véd, ez sokkal zsírosabb. A szárazság elmúlik, de ennek ellenére az arca csak megpirosodik.

Ha megfigyeled szerintem a legtöbb felnőttnek és gyereknek is megpirosodik az arca egy jó hideg levegőzés után, főleg ha utána egy jó meleg szobába megy. Nem tudom nálatok mondogatják-e, de nálunk ha egy kisgyereknek a levegőn vagy azután jó piros az arca, arra azt mondják milyen egészséges: "... majd kicsattan az egészségtől"!

Ha meg úgy gondolod, hogy valóban allergia, szerintem nemárt egy bőrgyógyász véleményét is kikérd, hogy ő mit mond miután látta a babád arcát. Akkor igazán lesz okod szomorkodni, vagy remélhetőleg örülni :-)

2009. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
levegőztetés előtt fél órával kend be valamilyen zsíros krémmel. Fontos, hogy tartsd be a fél órát, mert csak akkor használ, ha már teljesen beszívta. Én a babé omega 3y6 testápolót használom.
2009. jan. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Egyetértek a 2. válaszolóval.

Láttál már valakit ilyen hidegről bemenve nem piros arccal?

Hidegallergia...akkor nem viszed ki a babád októbertől májusig?

Nem kell mindent elhinni.

Kend az arcát, én is azt teszem.

2009. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

hidegallergia az az mikor tüsszög ha kint van a hidegben, esetleg kiütések is lesznek rajta és olyan tüneteket mutat kb 1 napig mintha megfázott volna és beteg lenne

tudom mert az én babám hidegallergiás és igen, én nem vihetem ki mostanság!

a te babád normálisan ragál a hidegre csak krémezd be az arcát mielőttt kimetek

2009. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok már gyerek, de 14-17 éves koromig hideg allergiám volt, annak idején sokan nem hitték el, hogy van ilyen. Az arcom, a térdem, a lábfejem (még a talpam is), a kezem bepirosodott és kiütéses lett (mint egy nagyobb szúnyogcsípés,ha nagyon hideg volt. Annak idején nem tudtak mit kezdeni vele, azt tanácsolták, hogy ne menjek ki nagy hidegben, volt olyan, hogyha nyáron bementem a hideg bányatóba fürdeni, akkor is kijött. Szerencsére már elmúlt.
2009. jan. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!